TS Podbeskidzie
Reklama
Reklama
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Przed meczem Podbeskidzie - Cracovia: stawka większa niż... trzy punkty
2011-10-12 09:16:24, dodał: Klub, źródło: własne Przed meczem Podbeskidzie - Cracovia: stawka większa niż... trzy punkty
W meczu z Cracovią twardej walki na pewno nie zabraknie.

Po dwutygodniowej przerwie zespoły T-Mobile Ekstraklasy powracają na ligowe boiska, by walczyć o kolejne punkty. Dziesiątą serię spotkań otwiera konfrontacja, której stawka jest niebagatelna. Na Stadionie Miejskim Górale podejmą ekipę Cracovii Kraków, zamykającej aktualnie tabelę rozgrywek.

Jeśli wielu jest malkontentów rozczarowanych dotychczasową postawą Podbeskidzia, to co powiedzieć mają fani najbliższego przeciwnika bielszczan. Cracovia również w tym sezonie powtarza scenariusz znany z ostatnich lat, mając olbrzymie problemy z gromadzeniem punktów. Ciekawostką w tym kontekście jest fakt, że krakowianie fatalnie spisują się zwłaszcza w meczach na własnym boisku. W pięciu potyczkach dorobku nie udało się powiększyć o ani jedno „oczko”, a bilans bramkowy 2:10 mówi wszystko o „wyczynach” futbolistów z Krakowa. Jedyne zwycięstwo w dziewięciu meczach krakowianie zanotowali w Zabrzu, wówczas to po kilku miesiącach „pustych przebiegów” odblokował się sprowadzony do Cracovii z myślą o seryjnym strzelaniu goli Andrzej Niedzielan. O ile rezultatami, jak i grą krakowian trudno się zachwycać, to choćby z uwagi na wywalczenie pięciu wyjazdowych punktów należy zachować daleko idącą ostrożność.

Do meczu z Podbeskidziem, zaliczanego do tych z gatunku nie o tradycyjne trzy, a „sześć” punktów, drużyna zamykająca tabelę T-Mobile Ekstraklasy przygotowywała się nad wyraz starannie. Podobnie, jak bielszczanie tak i podopieczni trenera Dariusza Pasieki, który zastąpił w trakcie rozgrywek Jurija Szatałowa, uczestniczyli w krótkim zgrupowaniu. Za miejsce pobytu i szlifów formy Cracovia wybrała Zakopane, a zwieńczeniem ciężkich treningów było starcie kontrolne z Górnikiem Zabrze. Krakowianie przegrali 1:2, lecz w ich szeregach trudno doszukać się bardziej licznej grupy piłkarzy, którzy w piątek wybiegną na murawę Stadionu Miejskiego. Warto mieć na uwadze, że część piłkarzy przebywała w ostatnich dniach na zgrupowaniach reprezentacji narodowych. Ponadto trener Pasieka nie będzie mógł skorzystać w najbliższym spotkaniu z usług kontuzjowanego bocznego obrońcy Hesdeya Suarta oraz zawieszonego lidera środka pola Aleksandra Suvorova. To spore ubytki w krakowskiej drużynie, ale pamiętajmy, że akurat w Cracovii zastępców nie brakuje.

 

Tyle o rywalu, który w Bielsku-Białej zagra o ekstraklasowe „życie”. Górale w okresie przygotowawczym do arcyważnej konfrontacji powielili plan, który dwukrotnie przyniósł pożądany efekt. Po mini-zgrupowaniach w Cieszynie Podbeskidzie święciło jedyne dotąd triumfy w T-Mobile Ekstraklasie – nad Legią Warszawa i Lechią Gdańsk. Ostatni mecz w Łodzi przyniósł spore rozczarowanie. Bielszczanie byli chwaleni za swoją postawę, ale do siebie powrócili „na tarczy”. Tych punktów w dorobku Podbeskidzia bardzo dziś brakuje, stąd na drugą porażkę z zespołem dolnych rejonów tabeli podopieczni trenera Roberta Kasperczyka pozwolić sobie zwyczajnie nie mogą. Co cieszy, to powrót do zdrowia kontuzjowanych ostatnio piłkarzy z Piotrem Malinowskim włącznie. Ale wyjściowej jedenastki na mecz z Cracovią przewidzieć nie sposób. Ufać za to należy, iż trenerski nos raz jeszcze nie zawiedzie szkoleniowca Górali.

Mówi się powszechnie, iż Podbeskidzie w roli gospodarza to drużyna szczególnie niebezpieczna. Oby o sile bielszczan przekonali się w piątkowy wieczór goście z Krakowa, którzy przecież też wierzą, że wreszcie punkty będą przybywać im regularnie.


Początek spotkania w piątek 14 października o godzinie 18.00. Kup bilet i wspieraj Górali na Stadionie Miejskim!

<<wróć
NajbliĹĽszy mecz
Sparing
Wtorek, 22 maja 2012, godz: 15:00
Dankowice
TS
Podbeskidzie TS Podbeskidzie
-:-
Wisła
Kraków Wisła Kraków
TV Podbeskidzie


 


Reportaż z ostatniego spotkania
sezonu 2011/2012

 

Ostatni mecz
Sparing
Środa, 16 maja 2012, godz: 11:00
Kraków
TS
Podbeskidzie TS Podbeskidzie
5:2
Cracovia
Kraków Cracovia Kraków
Tabela
30 kolejka
poz. nazwa klubu m. pkt bilans
1.  Śląsk Wrocław 30 56 47-31
2.  Ruch Chorzów 30 55 44-28
3.  Legia Warszawa 30 53 42-17
4.  Lech Poznań 30 52 42-22
5.  Korona Kielce 30 48 34-29
6.  Polonia Warszawa 30 45 33-32
7.  Wisła Kraków 30 43 29-26
8.  Górnik Zabrze 30 42 36-30
9.  Zagłębie Lubin 30 40 36-42
10.  Jagiellonia Białystok 30 39 35-45
11.  Widzew Łódź 30 39 25-26
12.  Podbeskidzie Bielsko-Biała 30 35 26-39
13.  Lechia Gdańsk 30 31 21-30
14.  GKS Bełchatów 30 31 34-36
15.  Łódzki KS 30 24 23-53
16.  Cracovia 30 22 20-41
Partnerzy
medialni
Sponsorzy