28.10.2017

[CLJ]: Salos pokonany, punkty jadą do Bielska-Białej!

Młodzi Górale zaliczyli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Salos Szczecin - TSP 1:3! Po środowej wygranej z Zagłębiem Lubin podopieczni trenera Pawła Łosia tym razem zgarnęli komplet punktów w meczu wyjazdowym. Podbeskidziu nie sprostali zawodnicy szczecińskiego Salosu, a mecz zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 3:1. Bramki dla Górali zdobywali Konrad Bukowczan oraz tak jak w poprzednim meczu z Miedziowymi Emil Możdżonek, który po raz kolejny pokazał jak pewnie wykonuje się rzuty karne.Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando TSP, to nasz zespół wielokrotnie zagrażał bramce rywali, stwarzając sytuacje przede wszystkim po świetnej grze skrzydłami. Nienagannie prezentowała się również defensywa, a najlepszym podsumowaniem tych słów jest sam wynik - 2:0 po dwóch trafieniach Bukowczana z 12 i 24 minuty. Po przerwie rywale agresywnie ruszyli do ataku, czego efektem była kontaktowa bramka, która dodała im skrzydeł. Konsekwentna i przede wszystkim skuteczna gra w obronie młodych Górali nie pozwoliła już jednak na więcej rywalowi, a za to w ofensywie udało się dołożyć jeszcze jedno trafienie. W polu karnym rywala faulowany był Konrad Gutowski, a Możdżonek pewnie wykorzystał "jedenastkę". Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 i po raz kolejny nasza młodzież może dopisać do swego dorobku trzy punkty.Salos Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3 (0:2)Bramki: Bukowczan 12', 24, Możdżonek 73' z karnegoTSP: P.Riabowski - A.Kołat, J.Matysiak, M.Pawlus, P.Przygodzki - E.Możdżonek, K.Sieracki (M.Szemis 55'), P.Drabik (P.Szlicht 80'),K.Gutowski, K.Bukowczan (J. Kwaśny 75'), J.Caputa (80' M.Stasica)