05.08.2017

[CLJ]: Trzy punkty beniaminka

Gol Konrada Gutowskiego dał zwycięstwo Podbeskidziu w debiucie w Centralnej Lidze Juniorów.Po zwycięstwie w rozgrywkach wojewódzkich drużynę juniorów Podbeskidzia czekają kolejne wyzwania w obecnym sezonie i mierzenie się z najlepszymi juniorskimi drużynami w kraju. Pierwszym rywalem bielszczan w Centralnej Lidze Juniorów była Miedź Legnica. Mecz od początku przebiegał pod dyktando beniaminka z Bielska-Białej. Już w pierwszych minutach kapitalną akcją indywidualną popisał się Konrad Gutowski, który minął trzech rywali, ale został powstrzymany już w polu karnym legniczan. Parę minut później Szlicht dostał podanie ze skrzydła w pole karne i uderzył z dwunastu metrów, soczyste uderzenie z najwyższym trudem obronił golkiper gości. Chwilę później znów Gutowski rozpędził się w środku boiska i mimo asysty rywali oddał na prawą stronę do Zbigniewa Wojciechowskiego, którego strzał w dłuższy róg minął bramkę Miedzi.Rywale ograniczali się do prób kontrataków, które dość szybko były przerywane przez czujnych obrońców TSP, lub wysoko grającego Patryka Riabowskiego w bramce bielskiej drużyny, który kilkukrotnie interweniował.
W 38 minucie kapitalnie z rzutu wolnego przymierzył Emil Możdżonek i naprawdę niewiele zabrakło, aby piłka trafiła do siatki, ale zamiast tego otarła się o poprzeczkę i wyszła za bramkę.
Cierpliwość drużyny trenera Pawła Łosia została nagrodzona w 45 minucie, kiedy znów błysnął Gutowski. Skrzydłowy TSP minął jednego zawodnika Miedzi, w polu karnym poradził sobie też z kolejnym obrońcą i ze stoickim spokojem posłał piłkę w górny róg bramki legniczan.
Druga połowa od początku obfitowała w podbramkowe sytuacje w polach karnych po obu stronach boiska. Tuż po wznowieniu gry napastnik Miedzi znalazł się z piłką na dziesiątym metrze na wprost bramki Riabowskiego, ale nie trafił czysto i strzał był bardzo lekki i łatwy do obrony. Zdecydowania gościom zabrakło też w 51 minucie, gdy pogubili się obrońcy TSP, ale mimo że wystarczyło wepchnąć piłkę do bramki to gracze Miedzi nie zdołali tego dokonać.
Pod bramką Miedzi, podobnie jak w pierwszej połowie szalał Gutowski ze Stanclikiem, ale im także brakowało precyzji żeby skutecznie wykończyć którąś z akcji.
W końcówce meczu tempo wyraźnie spadło, ale też nie ma się co dziwić spotkanie rozgrywane było w samo południe w bardzo wysokiej temperaturze a młodzi zawodnicy przez 90 minut gry nie kalkulowali tylko dawali z siebie wszystko od pierwszego do ostatniego gwizdka w meczu.
Waleczność i pracowitość popłaciła – bielszczanie udanie rozpoczęli sezon w Centralnej Lidze Juniorów od skromnego, ale zasłużonego zwycięstwa 1:0.
Oby tak dalej!Centralna Liga Juniorów
1. kolejka
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Miedź Legnica 1:0 (1:0)
Bramka: 45' GutowskiPodbeskidzie: Riabowski – Wojciechowski, Jagieła, Długosz, Przygodzki – Bukowczan (70' Caputa), Szlicht (53' Sieracki), Możdżonek, Gutowski – Bury – Stanclik (76' Drabik)żółte kartki: Możdżonek, Bukowczan – Stasiak, Machowski

26.04.2024, godz: 20:30