27.05.2018

[I liga]: TSP - Wigry 1:0

Udanie pożegnali się Górale z bielską publicznością w sezonie 2017/18 pokonując 1:0 Wigry Suwałki.Choć rozgrywki Nice 1 Ligi kończą się dopiero za tydzień, to Górale już dziś pożegnali się z bielską publicznością. Za tydzień, w ostatniej serii gier, czeka ich bowiem mecz wyjazdowy w Mielcu. Już od pierwszej minuty widać było ogromną chęć zwycięstwa w zespole gospodarzy. Szczególnie aktywni byli Kozak z Kostorzem . To przez tych dwóch młodych zawodników przechodziła większość akcji w pierwszej połowie. Ale pierwszą groźną akcję Podbeskidzie miało po rzucie rożnym, trącona piłka trafiła do Oleksego, który z bardzo bliska przeniósł piłkę strzałem głową nad poprzeczką.W 15 minucie Kostorz odebrał obrońcom Wigier piłkę już w ich polu karnym, odegrał do Tomczyka, ale ten trafił prosto w Węglarza – bramkarza zespołu gości.
W pierwszej połowie praktycznie bezrobotny był natomiast Wojciech Fabisiak, dziś stojący w bramce TSP. Nieco więcej pracy miał w drugiej połowie, w której Wigry śmielej zaatakowały. Szczególne zagrożenie występowało ze strony Gąski, który kilkakrotnie próbował zaskoczyć Fabisiaka strzałem, aktywny był także Pylypchuk i on również kilka razy uderzał niebezpiecznie na bramkę Górali.
Najlepszą okazję do zdobycia bramki dla Wigier miał już w końcówce meczu Sokołowski, który mimo asysty trzech obrońców zdołał oddać strzał. Uderzenie było dość lekkie, ale z bliskiej odległości i sprawiło Fabisiakowi spore trudności.Dla Podbeskidzia bramka powinna paść w 84 minucie, kiedy sam na sam z bramkarzem Wigier wyszedł Sabala, w pierwszej próbie dobrą interwencją popisał się bramkarz gości, ale piłka trafiła ponownie do Sabali, który dobitkę posłał w poprzeczkę.
Łotysz nie zapisał się jako strzelec bramki, ale zanotował asystę. Dosłownie w ostatniej akcji meczu Sabala zagrał głową do Chmiela, a ten również głową posłał piłkę do siatki i dał Góralom zwycięstwo! Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wigry Suwałki 1:0 (0:0)Bramka: 90' ChmielPodbeskidzie: Fabisiak – Moskwik, Wiktorski, Malec, Oleksy – Kozak (55’ Chmiel), Guga, Rakowski, Sierpina – Kostorz, Tomczyk (66’ Sabala)Wigry Suwałki: Węglarz – Remisz, Żyro, Jurkowski, Spychała – Rybicki (76’ Mackiewicz), Radecki (58’ Gużewski), Sokołowski, Olszewski (46’ Obst) – Gąska – Pylypchukżółte kartki: Guga, Rakowski, Chmiel - Spychała, Żyro