01.08.2015

"Pasy" wyjechały z trzema punktami

Pierwsza połowa należała do gości. To oni byli dużo częściej przy piłce, wymieniali więcej podań, stwarzali sytuację. Piłkarze Podbeskidzia zagrozić bramce Pilarza próbowali jedynie po kontrach. Odnotować należy szarżę Demjana, którą przerwał jeden z obrońców drużyny gości, oraz strzał oddany na bramkę rywali przez Kato. Gospodarzom jednak nie udało się strzelić gola, a po pół godzinie gry sytuacja podopiecznych Dariusza Kubickiego bardzo się skomplikowała. Poza polem karnym ręką zagrał Wojciech Kaczmarek i sędzia Mariusz Złotek ukarał go czerwoną kartkę. W konsekwencji tego zdarzenia, z konieczności, boisko opuścić musiał Mateusz Możdżeń, którego zastąpił rezerwowy bramkarz – Emilijus Zubas. Piłkarze Cracovii najgroźniejsi byli w samej końcówce pierwszej części gry, jednak zagrania Rakelsa nie zamknął Jednrisek, a strzał Cetnarskiego minął się z bramką Zubasa.W drugiej połowie „góralom” wcale nie było łatwiej. Choć w ofensywie byli dużo aktywniejsi, niż w pierwszej połowie, odczuwali brak jednego zawodnika. Trener Kubicki na pomeczowej konferencji prasowej powiedział, że to bardzo trudne zadanie grać przy takiej pogodzie, w 10, przeciwko takiemu zespołowi. Na murawie było to widoczne i w drugiej części, drugiej połowy, piłkarze Cracovii mieli dużo więcej energii. Gola udało im się strzelić już po 10 minutach pierwszej połowy, kiedy to wrzutkę Cetnarskiego wykorzystał Covilo. Stracona bramka wcale nie podłamała piłkarzy Podbeskidzia i w drugiej połowie zdołali sobie stworzyć jeszcze kilka okazji. Brakowało jednak dokładności. Bardzo aktywni w ofensywie byli Kuba Kowalski i Robert Demjan, ale ich starania nie przyniosły rezultatów. Cracovia dowiozła wynik do końca spotkania i „Pasy” mogą odnotować drugie zwycięstwo w nowym sezonie.TS Podbeskidzie – Cracovia (0:0) 0:1Gole: 54’ CoviloŻółte kartki: 45’ Sokołowski,78’ Kowalski - 42’ Sretenović, 82’ ZjawińśkiCzerwone kartki: 31’ KaczmarekTS Podbeskidzie: Kaczmarek - Adu, Kolcak, Lazarus(68’ Janić), Sokołowski - Nowak, Kato – Chmiel(75’ Korzym), Możdżeń(33’ Zubas), Kowalski – DemjanCracovia: Pilarz – Wołąkiewicz(75’ Rymaniak), Polczak, Sretenović, Wójcicki - Dąbrowski, Covilo – Jendrisek(63’ Diabang), Cetnarski, Rakels – Budziński(69’ Zjawiński)