23.06.2018

[Sparing]: Bruk-Bet - Podbeskidzie

Pierwszy sparing tego lata bielszczanie rozegrali w Niecieczy, ze spadkowiczem z Ekstraklasy, zespołem Bruk-Betu Termalica.Był to zarazem pierwszy mecz Górali z nowym składem na ławce trenerskiej: oprócz pierwszego trenera Krzysztofa Brede zasiedli na niej Hubert Kościukiewicz, który został asystentem pierwszego szkoleniowca oraz Paweł Rompa, który odpowiedzialny będzie za przygotowanie bramkarzy.Jako pierwsi bramkę zdobyli bielszczanie, a dokładniej Grek w barwach bielskiego klubu. To Mavroudis Bougaidis najlepiej odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i w zamieszaniu skierował piłkę do siatki. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Samuela Stefanika, Słowaka doskonale znanego bielskim kibicom, w końcu występował w Podbeskidziu wiosną 2016 roku. Do przerwy mieliśmy zatem wynik remisowy 1:1, który dobrze oddawał wyrównaną grę na boisku. W drugiej połowie znów jako pierwsi trafili zawodnicy Podbeskidzia, a autorem bramki był Adrian Rakowski. Niestety po kilku minutach arbiter uznał, że Filip Modelski nieprzepisowo powstrzymywał rywala w polu karnym i podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Jovanović.Okres pomiędzy 66 a 80 minutą to jednak popis rumuńskiego pomocnika Bruk-Betu, Florina Purece, który w 13 minut zdobył trzy bramki i zapewnił swojej drużynie wysokie zwycięstwo 5:2.Okazja na rewanż dla bielszczan nadarzy się już niebawem - oba zespoły spotkają się w 2. kolejce nowego sezonu Nice 1 Ligi. W ramach przygotowań do rozgrywek ligowych bielszczanie zagrają jeszcze trzy gry kontrolne, najbliższa już za tydzień, rywalem będzie rumuński Vitorul Constanca, a spotkanie odbędzie się w Kielcach. Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Podbeskidzie Bielsko-Biała 5:2 (1:1)Bramki: 35' Stefanik, 55' Jovanović (karny), 66', 76', 79' Purece - 17' Bougaidis, 52' Rakowski.Podbeskidzie: Leszczyński (46' Fabisiak) - Modelski, zaw. testowany, Bougaidis, Moskwik (46' Oleksy) - zaw. testowany (80' Pindera), Rakowski, Wiktorski (87' Gibas), Sierpina - Kozak (82' Gach), Kostorz (82' Stanclik)

26.04.2024, godz: 20:30