13.02.2017

[SPARING]: Podbeskidzie - Okżetpes Kokczetaw

Zwycięstwem 4:2 nad Okżetpes Kokczetaw z Kazachstanu zakończyli sparingi w Turcji zawodnicy Podbeskidzia.Mecz z kazachskim Okżetpes Kokczetaw został rozegrany na doskonałej murawie w ośrodku Cornelia Delux nieopodal Belek.W spotkanie idealnie weszło Podbeskidzie. Już w drugiej minucie piłkę przejął Jozef Dolny, zagrał do Tomasza Podgórskiego, ten do Łukasza Sierpiny a tę wymianę podań zakończył Szymon Lewicki, skutecznym strzałem który otworzył wynik spotkania.Po zdobyciu bramki Górale oddali inicjatywę przeciwnikowi, czekając na własnej połowie na możliwość przeprowadzenia kontrataku. Zanim się takowe stworzyły to Kazachowie zdobyli dwie bramki. Najpierw w 20 minucie wykorzystali dośrodkowanie z rzutu rożnego i po strzale głową Gustavo Busatto skapitulował po raz pierwszy, następnie w 27 minucie skutecznie skarcili bielszczan za niefrasobliwą grę na własnej połowie i stratę piłki.Dwie stracone bramki, zmotywowały Górali, którzy ruszyli do ataku, i jeszcze przed przerwą ponownie wyszli na prowadzenie. W 35 minucie tuż przy narożniku pola karnego sfaulowany został Szymon Lewicki, uderzenie Podgórskiego na bliższy słupek odbił bramkarz, pierwsza dobitka głową Lewickiego znów była obroniona, ale w zamieszaniu w polu bramkowym najprzytomniej zachował się Bartosz Jaroch, który posłał piłkę do siatki Kazachów.Jednak pierwsza połowa to popis Lewickiego, który obronie Okżetpes dał się we znaki jeszcze raz, pięć minut po wyrównaniu. Rosły napastnik po szybkim rozegraniu kontrataku popędził z piłką na bramkę przeciwnika, szukał jeszcze podania do lepiej ustawionego kolegi, ale zanim zdołał oddać piłkę został powalony na ziemię, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykonał Tomasz Podgórski i bielszczanie mogli cieszyć się z powrotu na prowadzenie.Druga część gry nie przyniosła już tylu emocji, co pierwsze 45 minut. Zarówno Okżetpes jak i Podbeskidzie nie potrafiło zdominować rywala i była to wyrównana część gry. Groźniejszą akcję przeprowadzili rywale, ale w 58 minucie Gustavo Busatto nie pozwolił im na zdobycie bramki świetnie reagując w sytuacji sam na sam z napastnikiem. Ostatnie słowo w meczu należało jednak, tak jak pierwsze, do Podbeskidzia. Już w 90 minucie rywale wykonywali rzut wolny na połowie Podbeskidzia. W pole karne Górali pobiegł również bramkarz Okżetpes, co dało możliwość na błyskawiczną i zabójczą kontrę. Tomasz Podgórski podciągnął piłkę, zagrał ją do rozpędzonego Lubosa Kolara, a ten po przebiegnięciu kilkunastu metrów oddał strzał na pustą bramkę. Piłka wtoczyła się do bramki i tym samym Kolar zdobył ostatnią bramkę podczas tureckiego zgrupowania Podbeskidzia w tym roku.Podbeskidzie – Okżetpes Kokczetaw 4:2 (3:2)Bramki: 2' Lewicki, 35' Jaroch, 40' Podgórski (rzut karny), 90' Kolar – 20' i 27'Podbeskidzie: Busatto (60' Madejski) – Jaroch (46' Gumny), Piacek, Magiera, Moskwik (60' Zakrzewski) – Hanzel – Dolny (46' Kolar), Szymański (46' Janota), Podgórski, Sierpina (46' Demjan) – Lewicki (60' Sladek)