23.07.2016

[SPARING:] Sigma Ołomuniec - TSP 3:1

Górale ulegli w ostatnim letnim sparingu czeskiej Sigmie Ołomuniec 3:1, jedyną bramkę dla TSP zdobył Robert Demjan.Mecz zaczął się najgorzej jak mógł: już pierwsza akcja meczu przyniosła prowadzenie dla gospodarzy. W polu karnym dośrodkowaną piłkę opanował Vašíček i mimo starań Martina Barana aby mu przeszkodzić, pokonał z bliska Mateusza Lisa
Nie minęło kolejne 120 sekund a na tablicy wyników po stronie gospodarzy widniała już dwójka. To za sprawą pięknego uderzenia Jakuba Petra. Po wrzutce z lewej strony, choć to obrońca Podbeskidzia wygrał pojedynek główkowy w polu karnym, to piłka spadła wprost na nogę Petra, a ten bez zastanowienia uderzył bardzo mocno i nie dał szans Lisowi.
Po takim początku trudno było Góralom wejść w mecz, ale już po chwili próbowali odpowiedzieć gospodarzom. Jaworski zagrał prostopadłą piłkę do Chmiela, ten jednak został zastawiony skutecznie przez obrońcę i piłkę przejął golkiper Sigmy.
W 15 minucie gospodarze podwyższyli na 3:0, prawym skrzydłem przedarł się Falta, a jego strzał odbił się jeszcze od nóg obrońcy, co zmyliło Mateusza Lisa.
Pomimo kilku prób i ataków Górali w pierwszych 45 minutach nie padło już więcej bramek.Bielszczanie wreszcie przełamali się w 54 minucie. Wtedy dobrze do akcji włączył się lewy obrońca, Mariusz Magiera, podciągnął z piłką kilka metrów i oddał do Roberta Demjana. „Demi” poradził sobie z dwoma obrońcami Sigmy, wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnie posłał piłkę do siatki.
Pięć minut później świetną okazję na kontaktowego gola miał Adam Deja. Z rzutu wolnego dośrodkowanie Daniela Ferugi strącił Marek Sokołowski i Deja dopadł do piłki, ale dobrze zachował się bramkarz ołomunieckiej drużyny, który instynktownie odbił strzał pomocnika TSP.W 71 minucie znów było blisko bramki dla Podbeskidzia, z rzutu wolnego mimo ostrego kąta mocno strzelał Dariusz Kołodziej, bramkarz Sigmy z wielki trudem odbił piłkę i wyprzedził jeszcze gotowego do dobitki Marka Sokołowskiego.Końcowe minuty nie przyniosły już żadnych zmian w meczu zakończył się on wynikiem 3:1 dla czeskiej drużyny.Sigma Ołomuniec – Podbeskidzie 3:1 (3:0) Bramki: 2' Vašíček, 4' Petr, 15' Falta – 54' Demjan Podbeskidzie: Lis (Leszczyński 46') – Jakubik (46' Sokołowski), Baran, Piacek (12' Menzel), Magiera (75' Pali) – Sierpina, Deja, Jaworski (46' Mikołajewski), Chmiel (71' Wawszczyk) , Podgórski (35' Feruga)– Demjan (84' Jonkisz) Sigma (skład wyjściowy): Buchta – Hála, Škerle, Radakovič, Vepřek – Petr, Houska, Sladký, Plšek, Falta – Vašíček