22.04.2015

Czwarte wiosenne zwycięstwo

Zespół rezerw pewnie pokonał Pniówek Pawłowice Śląskie i już po raz czwarty na wiosnę wywalczył komplet punktów.Mecz od początku przebiegał pod dyktando zawodników trenera Dariusza Mrózka. Już w 4 minucie gry, wynik spotkania celnym strzałem z rzutu wolnego otworzył Krzysztof Chrapek, który pięknie, nad murem umieścił piłkę w siatce. Wiele w ofensywie zależało od pary Chrapek – Trochim. To właśnie tych dwóch zawodników pierwszej drużyny kreowało akcje swojego zespołu i stwarzało najwięcej sytuacji pod bramką Michała Podolaka.  W środku pola bardzo dobrze radzili sobie Maciej Felsch i Leszek Kuszmider. Za sprawą tej pary, gra „dwójki” sprawiała w pierwszej połowie wrażenie poukładanej i solidnej.W pierwszych 45 minutach, Pniówek stwarzał znacznie mniej okazji, choć Kamil Kucharski kilka razy miał sposobność do pokonania Jakuba Flescha.  Na szczęście drużyny gospodarzy, ofensywni piłkarze gości w starciu z doświadczonym Dariuszem Pietrasiakiem i jego partnerem ze środka obrony Konradem Karetą, mieli bardzo trudne zadanie.W drugiej połowie do głosu doszli piłkarze Pniówka Pawłowice. Kilka razy zagrozili bramce gospodarzy, jednak wszystkie okazje, które zdołali stworzyć, pewnie i często efektownie bronił Jakub Felsch. Takie sytuacje trzeba wykorzystywać- powiedział po meczu trener gości.W 78 piękną akcję przeprowadził Marcin Byrski, który po ograniu kilku rywali podał doChrapka, który z 15 metrów trafił piką w słupek. Na akcję „górali” dwie minuty później strzałem głową odpowiedzieć próbował Tomasz Kukla, ale jego strzał nie sprawił problemów bramkarzowi TSP. Świetną okazję miał jeszcze Kamil Benauer, ale w sytuacji sam na sam, trafił w słupek.Mimo prób gości w drugiej połowie, to „górale” strzelili drugiego gola. W 87 minucie gry po dłuższym zagraniu Pietrasiaka do Chrapka, ten drugi zgrał piłkę Trochimowi, który po ładnej serii zwodów, pokonał bramkarza GKS-u, ustalając wynik spotkania.Komentarz trenera Dariusza Mrózka:Niewątpliwie w tym spotkaniu mieliśmy dużo szczęścia. Dzisiaj po słabszej grze zdobywamy punkty, ostatnio zaś graliśmy rewelacyjnie i przegraliśmy, więc wszystko się wyrównało. Wiadomo, że każdy trener życzyłby sobie, aby w każdym meczu grać pięknie i zdobywać przy tym punkty, ale dzisiaj było troszeczkę inaczej. Cieszymy się z tych punktów. Na uwagę zasługują debiuty:  Kuby Felscha w bramce i pierwszy występ Pawła Chojnackiego. Świetnie zagrał szczególnie ten pierwszy i słowa uznania za kilka naprawdę ładnych interwencji.                                                                                                                                GALERIA ZDJĘĆ autorstwa Jakuba Ziemianina Podbeskidzie II - Pniówek Pawłowice 2:0 (1:0)Podbeskidzie II: Jakub Felsch- Paweł Chojnacki, Dariusz Pietrasiak, Konrad Kareta, Daniel Grabski- Maciej Felsch, Leszek Kuszmider (87’ Krzysztof Łaciak)- Wojciech Trochim, Kamil Jonkisz, Marcin Byrski (90’ Filip Gajda) - Krzysztof ChrapekPniówek: Michał Podolak- Rafał Adamek, Arkadiusz Lalko, Tomasz Kukla, Dawid Oszek- Kamil Benauer, Arkadiusz Przybyła, Kamil Kostecki (81’ Szymon Ciuberek), Kamil Glenc (45’ Michał Szczyrba)- Dawid Stramski (56’ Marcin Mazurek), Kamil KucharskiBramki: 4’ Krzysztof Chrapek, 87' Wojciech TrochimKartki: 90’Konrad Kareta - 44’ Rafał Adamek, 55’ Dawid Oszek Zdjęcia autorstwa Jakuba Ziemianina