09.08.2016

Dźwigała: goście nas wypunktowali

Trener Podbeskidzia – Dariusz Dźwigała podsumował dzisiejszy mecz i koniec pucharowej przygody Górali na konferencji prasowej.  Dariusz Dźwigała: Na pewno w moim odczuciu wynik tego meczu jest za wysoki. Przegraliśmy z zespołem bardziej doświadczonym, który mimo, że jest w kryzysie to pokazuje, że nawet w swoich przegranych meczach potrafił być groźny. W niektórych sytuacjach dziś wyszedł brak ogrania niektórych zawodników na najwyższym poziomie. Gol na 1:0 padł po niepotrzebnym faulu w bocznej strefie, a wiemy, iż Lechici potrafią z takich miejsc zagrać w punkt. Boli to tym bardziej, że w pierwszej połowie Lech nie stwarzał zagrożenia pod naszą bramką. Najważniejsza w kontekście całego meczu była sytuacja w drugiej połowie kiedy po dwóch 100% sytuacjach musieliśmy wręcz doprowadzić do wyrównania. Druga bramka Lecha „zabiła” to spotkanie. Goście pokazali doświadczenie i wypunktowali nas. Później ruszyliśmy do ataku, a poznaniacy to wykorzystali zdobywając trzecią bramkę po kontrataku. Mimo to wyciągnę z tego meczu kilka pozytywów, bo długimi fragmentami nasza gra była obiecująca. Pytania od dziennikarzy:- Co z Josefem Piackiem, kiedy wróci do gry?- Trener: Trzeba pamiętać, że brakuje nam również Martina Barana, obaj złapali urazy w tym samym mikrocyklu przed sezonem. Obrońcy rehabilitują się i zarówno Martin jak i Josef potrzebują około tygodnia, żeby wrócić do pełnej formy.- W pierwszych meczach bronił Rafał Leszczyński, a dziś Mateusz Lis. Co z Emilijusem Zubasem, jaka jest hierarchia bramkarzy w zespole?- Trener: Zacznę od tego, że Emilijus musi sam się zdecydować czy chce u nas zostać, czy grac gdzie indziej. Sam Zubas mówi nam, że na tę chwilę chciałby grać wyżej niż w pierwszej lidze, bo selekcjoner kadry Litwy mówi mu, że jako bramkarz I ligi nie może liczyć na powołania. W takiej sytuacji nie mogę go brać pod uwagę przy ustalana składu. Żałuję bo to świetny bramkarz. Zubas trenuje z nami i robi to na najwyższym poziomie.