02.09.2016

Dźwigała: To zasłużony wynik

Trener Górali na konferencji podsumował spotkanie z GKS-em, zaznaczając że przyjezdni zasłużenie wywieźli dziś z Bielska-Białej komplet punktów.   Dariusz Dźwigała: Na pewno przegraliśmy ten mecz zasłużenie, patrząc na niego z przekroju całego spotkania. W pierwszej połowie były jednak momenty, w których to my mieliśmy przewagę. Według mnie ważnym wydarzeniem w tym meczu było niepokazanie czerwonej kartki Prokiciowi za faul na bramkarzu. Miał już jeden żółty kartonik i oceniając to na gorąco z perspektywy ławki wydaje mi się, że zasłużył wtedy na drugi. Nie winie swoich zawodników za tę porażkę. Widać było, że ten mecz przegraliśmy motoryczne. GKS był szybszy, dynamiczniejszy, zawsze byliśmy od nich o tempo wolniejsi. Straciliśmy gola zaraz na początku drugiej połowy, w dodatku po aucie, a to , że przegraliśmy tylko 2:0 zawdzięczamy Mateuszowi Lisowi, który świetnie spisywał się w naszej bramce. Pytania od dziennikarzy:  Z tygodnia na tydzień gra w Bielsku-Białej wygląda coraz gorzej, z czego to wynika? - Dziś zagraliśmy z najlepszym jak dotychczas rywalem, który przewyższał nas dziś w każdym aspekcie. Z Chojniczanką w mojej opinii, wbrew innym zagraliśmy dobrze, ale przegraliśmy, natomiast dziś uczciwie trzeba przyznać, że byliśmy gorsi od przeciwnika. Nie chce się usprawiedliwiać. Na pewno musimy strzelać bramki jako pierwsi, wtedy będzie się nam łatwiej grało.Liga jest w trakcie, czy coś można poprawić w motoryce w ciągu rozgrywek? - Stale analizujemy, robimy piłkarzom badania krwi, pracujemy and tym. Rozmawiamy z zawodnikami. Winę za porażki biorę na siebie. Mimo porażki nie mam pretensji do moich zawodników. Przegraliśmy bo słabiej biegaliśmy. Zrobimy wszystko aby to zdiagnozować i jak najszybciej poprawić.Damian Chmiel - traci swoje największe atuty grając w środku boiska? Nie myśli Pan o przesunięciu go na skrzydło? - Damian to uniwersalny piłkarz, rozważam opcje aby przesunąć go na skrzydło,ale aktualnie mam wizję aby pomagał w rozgrywaniu. Damian bardzo mocno pracuje dla zespołu, dziś zabrakło mu niestety nieco skuteczności.Co z defensywą, bo nie wyglądała dobrze na tle rywala jakim był GKS Katowice?- Myślę, że dopiero w drugiej połowie kiedy się otworzyliśmy GKS zaczął dochodzić do klarownych okazji, bo w pierwszej części wydaje mi się, że to my mieliśmy więcej sytuacji podbramkowych.