26.03.2017

Góralskie derby juniorów

W meczu dwóch "góralskich" drużyn juniorzy Podbeskidzia pokonali swoich rówieśników z Żywca 2:0.Podopieczni trenera Pawła Łosia świetnie rozpoczęli zawody, jak na faworyta przystało - już w czwartej minucie bramkarza Czarnych-Góral Żywiec pokonał Kacper Gach. Ten sam zawodnik powtórzył swój wyczyn w drugiej połowie. Kilka minut po wznowieniu gry ponownie wpisał się na listę strzelców i tym samym ustalił wynik spotkania na 2:0 dla Podbeskidzia. Gospodarze mogli podwyższyć jeszcze prowadzenie, bo sytuacji ku temu nie brakowało - szczególnie aktywni w drugiej połowie byli Damian Oczko i Adrian Pindera, a bardzo bliski efektownego gola był Mikołaj Gibas, który popisał się kapitalnym, lecz minimalnie niecelnym, uderzeniem z rzutu wolnego.Zwycięstwo i zdobyte trzy punkty sprawiły, że Podbeskidzie powiększyło swoją przewagę nad juniorami Ruchu Chorzów do sześciu punktów - rywale do zwycięstwa w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej stracili punkty w Tychach, gdzie zremisowali 3:3 z drużyną Tyskiego Sportu.Tabela oraz terminarz gierTS Podbeskidzie - Czarni-Góral Żywiec 2:0 (1:0)Bramki: 4', 52' GachTS Podbeskidzie: Felsch - Pindera, Kryger (82' Pawlus), Gibas, Powała - Matuszczyk (46' Bury), Smolarz, Możdżonek, Stanclik (46' Oczko. 77' Bukowczan), Gach - Królak (75' Drabik)Trener: Paweł Łoś