30.04.2016

Historia spotkań z Jagiellonią

Najbliższe spotkanie Podbeskidzia przeciwko Jagiellonii Białystok będzie 21 oficjalnym meczem obu ekip. Jak do tej pory lepszy bilans mają żółto-czerwoni zawdzięczają go jednak w głównej mierze lepszej postawie na zapleczu Ekstraklasy, gdzie odnieśli większość ze swoich 8 zwycięstw nad Podbeskidziem.
Bielszczanie w ekstraklasie dominują podopiecznych Michała Probierza zdecydowanie gdzie z 11 spotkań odnieśli 6 zwycięstw i ponieśli tylko 2 porażki.W tym sezonie Górale w spotkaniach z Jagiellonią zdobyli jak dotąd 4 punkty. W pierwszym pojedynku przy ul. Rychlińskiego Jaga prowadziła po pierwszej połowie 1:0 po bramce Karola Świderskiego z 32 minuty. Waleczni jak zawsze piłkarze TSP po nieudanej pierwszej połowie w drugiej części gry odrobili jednak straty po dwójkowej akcji Mójta-Demjan. Lewy obrońca zagrał do słowackiego napastnika piłkę ze skrzydła na tzw.: "ścianę", a ten świetnie zastawił się z obrońcą na plecach i oddał piłkę z powrotem do nadbiegającego kolegi, który świetnym strzałem "w długi róg" wyrównał na 1:1. Przed rewanżowym spotkaniem w Białymstoku walczący o pierwszą ósemkę Górale potrzebowali 2 zwycięstw w ostatnich 2 spotkaniach aby liczyć się jeszcze w walce o grupę mistrzowską. Niezwykle zmobilizowani piłkarze Podbeskidzia wyszli na to spotkanie tylko z myślą o zwycięstwie i już po pierwszej połowie prowadzili w niespotykanych okolicznościach po dwóch samobójczych trafieniach gospodarzy. Bramką w 76 minucie z rzutu karnego podyktowanego po faulu na Chmielu, niezawodny Adam Mójta ustalił wynik spotkania na 3:0 potwierdzając bardzo dobrą postawę Górali w tym meczu. W niedzielne popołudnie liczymy na powtórkę z poprzedniego spotkania i kolejne bardzo ważne zwycięstwo piłkarzy Roberta Podolińskiego w pojedynku z Jagiellonią. Na tym meczu nie może Was zabraknąć!