15.07.2017

I runda Pucharu Polski z Radomiakiem

Radomiak Radom awansował do I rundy Pucharu Polski i będzie pierwszym tegorocznym rywalem Podbeskidzia w tych rozgrywkach.Drugoligowiec z Radomia pokonał na wyjeździe w rundzie wstępnej krajowego pucharu zespół Wdy Świecie 1:3, dzięki czemu zapewnił sobie awans do kolejnej fazy, w której na zwycięzcę tej pary czekało już Podbeskidzie. Mecz odbędzie się 22 lub 23 lipca w Radomiu i będzie to pierwszy mecz o stawkę bielszczan w nowym sezonie.Typowany jako faworyt meczu rundy wstępnej Radomiak nie miał wcale łatwej przeprawy z drużyną ze Świecia. Gospodarze grający na co dzień w III lidze, stracili co prawdą bramkę już w 24 minucie po strzale Leandro z rzutu karnego, ale tuż po wznowieniu drugiej połowy sami stanęli przed szansą wyrównania z 11 metrów, rzutu karnego jednak nie wykorzystali. W 64 minucie dopięli swego, już skuteczniej wykonując jedenastkę, ale Radomiak trafił jeszcze dwa razy i to on zmierzy się z Góralami.W drużynie z Radomia wystąpił Damian Jakubik, który w rundzie jesiennej sezonu 2016/17 był zawodnikiem Podbeskidzia.Wda Świecie - Radomiak Radom 1:3 (0:1)Bramki: 64' (k.) Retlewski - 24' (k.) Leandro, 70' Bemba, 90' MazanSkład Radomiaka Radom: Hubert Gostomski - Damian Jakubik, Martin Klabník, Maciej Świdzikowski, Karol Hodowany - Kamil Cupriak, Chinonso Agu, Matthieu Bemba, Simón Colina (60' Peter Mazan), Dariusz Brągiel (84' Maciej Filipowicz) - Leândro (63' Szymon Stanisławski).