25.07.2016

Jestem pewny, że ten zespół będzie wygrywać

Trener Górali Dariusz Dźwigała po meczu w Ołomuńcu ocenił na gorąco sam sparing oraz letnie przygotowania. Czy sparing w Ołomuńcu możemy traktować jako próbę generalną przed startem sezonu? Dariusz Dźwigała: Nie. Daliśmy grać większej liczbie zawodników i to nie był zespół, który będzie przymierzany do pierwszej jedenastki na spotkanie w Grudziądzu. Zresztą mamy przed sobą jeszcze cały tydzień i zobaczymy jak to wszystko się potoczy. Początek pierwszej części wyglądał tak, jakby pana podopieczni nie zdążyli jeszcze wyjść z szatni. Sigma chyba mocno was zaskoczyła. Zespół z Ołomuńca niczym nas nie zaskoczył. To była kwestia tego, że na stadion dojechaliśmy niestety za późno i wszystkie przygotowania do meczu rozpoczęliśmy z opóźnieniem. Padła też piękna bramka przed którą pewnie żaden zespół by się nie uchronił. Na dwie pozostałe bramki, moim zdaniem wpływ miał aspekt fizyczny – byliśmy nie do końca rozgrzani, dlatego też pierwsze 20-30 minut tak wyglądało. Druga połowa już pokazała, że to my byliśmy bliżsi wyrównania. Mieliśmy dwie stuprocentowe sytuacje z trzeciego metra, niestety nie potrafiliśmy piłki wbić do bramki. Mecz w Ołomuńcu był ostatnim w trakcie letnich przygotowań. Jest pan zadowolony z ich przebiegu? Wszystko udało się w pełni zrealizować? Na pewno nie jestem zadowolony z wyników – trzeba się nauczyć wygrywać. Zespół Sigmy, czy Żiliny to jednak ekipy, które wyglądały bardzo dobrze. W naszej grze jest bardzo dużo elementów co najmniej poprawnych i jestem przekonany w stu procentach, że ten zespół będzie wygrywał, bo pokazaliśmy chociażby na tle tego ostatniego przeciwnika w drugiej połowie, że nasza gra w wielu elementach wygląda ciekawie. Tak jak powiedziałem wcześniej, mieliśmy dwie stuprocentowe sytuacje, Robert Demjan również miał jeszcze jedną ciekawą po rzucie rożnym. Ten mecz można było spokojnie zremisować. Czy po tym meczu ma pan już w głowie pierwszą jedenastkę na spotkanie w Grudziądzu, czy jest to wciąż kwestia otwarta? Robiliśmy wszystko, żeby mieć po dwóch dobrych zawodników na każdą pozycję. Mamy jeszcze cały tydzień do startu ligi, a w tym meczu z Sigmą było wiele pozytywnych zachowań, zagrań zawodników, którzy zagrali w drugiej połowie. Jak będzie zobaczymy.