30.10.2016

Juniorzy grali na szczycie

Drużyna juniorów Podbeskidzia, lider w lidze wojewódzkiej juniorów A1 grała z wiceliderem tabeli Tyskim Sportem.Młodzi bielszczanie zdecydowanie prowadzą w tabeli rozgrywek, których zwycięzca awansuje do Centralnej ligi Juniorów. Mecz z Tyskim Sportem mógł zatem umocnić Podbeskidzie na fotelu lidera. Rzeczywiście Górale lepiej rozpoczęli spotkanie, szybko zdołali zdominować przeciwnika, który jedynie próbował odgryzać się szybkimi kontratakami. W pierwszej połowie tyszanie mogli mówić o dużym szczęściu - dwukrotnie ratował ich słupek, a raz poprzeczka. Jedną, ale za to doskonałą okazję do zdobycia bramki miał również zespół z Tychów. Napastnik gości minął już Jakuba Felscha, bramkarza Podbeskidzia, ale choć miał przed sobą pustą bramkę to spudłował.Jedyna bramka meczu padła w 71 minucie kiedy to dośrodkowanie Sebastiana Smolarza wykorzystał strzałem głową wprowadzony w drugiej połowie Konrad Bukowczan. Zwycięstwo Podbeskdizia, przy porażkach Tyskiego Sportu i trzeciego w tabeli Ruchu Chorzów sprawiło, że Górale mają obecnie pięć punktów przewagi nad drugim miejscem i zbliżyli się nieco do awansu do Centralnej Ligi Juniorów.Podbeskidzie Bielsko-Biała - Tyski Sport 1:0 (0:0)Bramka: 71' Konrad BukowczanTSP: Jakub Felsch - Krzysztof Bebek, Patryk Kryger, Mikołaj Gibas, Konrad Powała, Emil Możdżonek, Adrian Pindera (90' Kamil Urbański), Sebastian Smolarz, Szymon Królak (81' Jakub Kwaśny), Michał Bury (64' Kacper Kostorz), Kacper Gach (68' Konrad Bukowczan)