Kocian: najważniejsze są trzy punkty

Trener Kocian skomentował zwycięstwo Podbeskidzia nad Chrobrym Głogów na konferencji prasowej.

Jan Kocian:

Jestem bardzo szczęśliwy, że wygraliśmy dzisiaj z trudnym przeciwnikiem i prawda jest taka, że mieliśmy przed tym starciem sporo pracy aby dobrze się przygotować. Graliśmy wysokim pressingiem i to kosztowało nas sporo sił, udało się jednak walczyć do samego końca. Piłkarza dali dziś sobie radę z taktyka i wypełniali założenia. Po bramce na 2:0 mogliśmy zamknąć ten mecz, mieliśmy okazje Haskića, Lewickiego na 3:0 ale nie udało się i sytuacja lekko się skomplikowała pod koniec. Nie chcę powiedzieć, że w końcówce

drżeliśmy o wynik, ale na pewno mogło być spokojniej. Ten mecz z pewnością kosztował nas wiele sił, ale taka jest piłka i najważniejsze są trzy punkty!

Co trener powie o występie Nermina Haskića, czy jest to taki napastnik jakiego TSP potrzebowało?

Po kontuzji Kolara mieliśmy mało czasu na reakcję, ale Haskićem byłem zainteresowany już wcześniej, niestety wtedy nie udało się dogadać z Żiliną. Teraz jednak sytuacja się zmieniła i wypożyczyliśmy Nermina. Znałem go wcześniej i wiem na co go stać. Na pewno nie jest przypadkowym graczem, był jednym z lepszych zawodników w swojej lidze. Pasuje do naszego stylu gry, walczy z przodu i ciężko pracuje w defensywie.

MENU