Kolejny rywal - Olimpia Grudziądz

Czas nadrobić zaległości! Już dziś Górale zmierzą się w ligowym meczu z Olimpią Grudziądz.

       

W pierwotnym terminie spotkanie to nie zostało rozegrane z powodu powołań zawodników obydwu drużyn do narodowych reprezentacji. Przyszedł czas (dziś i jutro) na rozegranie tego i czterech pozostałych spotkań Nice 1 Ligi, które również w tamtym czasie nie doszły z tego powodu do skutku. Olimpia do Bielska-Białej przyjeżdża jako szósta ekipa zaplecza Ekstraklasy, ale przypomnijmy że 4 z 5 drużyn które są wyżej w tabeli mają o mecz więcej. Podopieczni trenera Jacka Paszulewicza do tej pory przegrali dwa razy i w obu przypadkach było to skromne 0:1. Pogromcami zespołu z Grudziądza byli piłkarze Chrobrego Głogów oraz Stali Mielec, a wszystko to miało miejsce w połowie sierpnia - pierwsza przegrana z Chrobrym przyszła dokładnie miesiąc temu. Może "13" jest pechową liczbą dla dzisiejszych rywali TSP? 

   

Olimpia nie jest zespołem, który powala w tym sezonie swoim bramkowym dorobkiem. W 7 spotkaniach 6 razy zawodnicy tego zespołu trafiali do siatki (za każdym razem był to inny gracz), jednak na pewno na uznanie zasługuje gra w defensywie - zaledwie 3 stracone bramki muszą budzić respekt przed grą obronną Olimpii.

Zaledwie raz w tym sezonie ekipa z Grudziądza podzieliła się punktami - w meczu ze Stomilem padł remis 1:1. 

Historia spotkań Podbeskidzia z Olimpią nie jest zbyt obszerna. Na dobrą sprawę obydwa zespoły spotkały się od tej pory tylko dwa razy w zeszłym sezonie. Pierwszy mecz w Grudziądzu wygrali Górale (2:0), zaś przy Rychlińskiego lepsi okazali piłkarze w biało-zielonych strojach (3:0). 

W zespole przyjezdnych jednym z podstawowych graczy jest Daniel Feruga - wypożyczony z TSP środkowy pomocnik. Dziś szykuje się więc mały powrót na Stadion Miejski. Dodatkowo wśród Górali, również znajduje się jeden z byłych graczy rywala -Mariusz Malec, jeszcze w pierwszej rundzie ubiegłego sezonu występował w barwach Olimpii. 

Olimpia Grudziądz, sezon 2017/18

Miejsce: 6

Punkty: 13

Bramki: 6-3

Bilans gier: 4 zwycięstwa, jeden remis, 2 porażki

Ostatnie spotkanie: 1:0 z Ruchem Chorzów

Skład z ostatniego spotkania: 1. Wojciech Małecki - 28. Michael Olczyk, 4. Miha Goropevšek, 33. Tomasz Wełna, 27. Marcin Woźniak - 7. Damian Michalik, 6. Maciej Wolski, 70. Konrad Handzlik (54, 14. Mateusz Klichowicz), 20. Daniel Feruga (78, 18. Hubert Adamczyk), 9. Marcin Kaczmarek - 11. Wołodymyr Kowal (59, 12. Nildo). 

Strzelcy: 1 - Miha Goropevšek, Mateusz Klichowicz, Wołodymyr Kowal, Damian Michalik, Ville Salmikivi, Marcin Woźniak

MENU