29.09.2017

Kolejny rywal: Puszcza Niepołomice

W sobotę, 30 września na stadion miejski w Bielsku-Białej przyjedzie Puszcza Niepołomice – poznajmy zatem bliżej beniaminka Nice 1 Ligi.To będzie pierwszy oficjalny pojedynek pomiędzy Podbeskidziem a drużyną z Niepołomic, zespoły te spotkały się co prawda raz, ale tylko w meczu towarzyskim i to ponad dwa lata temu.Beniaminek w pierwszoligowym gronie spisuje się do tej pory przyzwoicie i znajduje się w środku stawki w ligowej tabeli. W dorobku ma 14 punktów, czyli tyle samo co Podbeskidzie i cztery inne zespoły, dzięki czemu znajduje się obecnie na 11. pozycji.W drużynie trenera Tomasza Tułacza próżno szukać nazwisk znanych z ligowych boisk, ale ma on w kadrze dwóch doświadczonych graczy z bogatą przeszłością ekstraklasową – w defensywie „od deski do deski”, czyli pełny wymiar minut rozgrywa Piotr Stawarczyk, 34-letni były stoper Ruchu Chorzów. Gorzej w ataku wiedzie się Dawidowi Nowakowi, znany z gry w GKS-ie Bełchatów, Cracovii, a ostatnio Bruk-Bet Termalice, dotychczas rozegrał tylko cztery mecze i nie powiększył dorobku bramkowego niepołomickiej drużyny.Gracze Puszczy dobrze zaczęli tegoroczne rozgrywki – od zwycięstwa nas aktualnym wiceliderem, Chojniczanką Chojnice 2:0. Później trzy punkty dopisywali po spotkaniach z GKS-em Katowice, Wigrami Suwałki oraz ze Stomilem Olsztyn. Meczem w ostatniej kolejce – właśnie ze Stomilem, przełamali serię trzech kolejnych meczów bez zwycięstwa. Goście z Olsztyna prowadzili w tym spotkaniu od 27 minuty, ale po trzech bramkach w drugiej połowie triumfowała Puszcza.Zdecydowanie lepiej drużynie Puszczy wiedzie się w meczach na własnym boisku – zdobyli tam 10 z 14 punktów. Na wyjazdach zdobyli zaledwie 3 bramki, jest to najsłabszy wynik w tej kategorii (razem z Górnikiem Łęczna i Wigrami Suwałki).PUSZCZA NIEPOŁOMICE, SEZON 2017/18
  • Miejsce: 11
  • Punkty: 14
  • Bramki: 13-11
Bilans gier: 4 zwycięstwa, 2 remisy, 4 porażki (w meczach wyjazdowych: 1-1-2, bramki 3:4)Strzelcy: 5 – Maciej Domański, 3 – Dawid Ryndak, 2 – Marcin Orłowski, Marcin Stefanik, 1 – Michał CzarnyOstatni mecz:
  • 3:1 ze Stomilem Olsztyn.
  • Bramki: 51' Michał Czarny, 62' Marcin Stefanik, 88' Maciej Domański – 27 (k.) Grzegorz Lech
  • Skład z ostatniego meczu: Marcin Staniszewski – Mateusz Bartków, Michał Czarny, Piotr Stawarczyk, Michał Mikołajczyk – Dawid Ryndak (80' Robert Ziętarski), Marcin Stefanik, Longinus Uwakwe (66' Marcel Kotwica), Maciej Domański, Bartosz Żurek (39' Dawid Nowak) – Marcin Orłowski