09.09.2016

Kolejny rywal: Znicz Pruszków

Drużyna Znicza to tegoroczny beniaminek 1. ligi, który wciąż jeszcze czeka na swoją pierwszą wygraną po powrocie na zaplecze Ekstraklasy.Już od pierwszej kolejki bieżącego sezonu kibice Znicza Pruszków nie mogą być zadowoleni z wyników osiąganych przez ich ulubieńców. Choć w inauguracyjnej kolejce i meczu z Drutexem-Bytovią to pruszkowianie pierwsi strzelili bramkę, to szybko prowadzenie oddali i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:2 dla przyjezdnych z Bytowa. Bardzo podobny przebieg miało kolejne spotkanie w Suwałkach: tam aż do 88 minuty utrzymywał się rezultat 0:1 dla Znicza i w samej końcówce podopieczni trenera Andrzeja Prawdy stracili dwie bramki i jakiekolwiek punkty.Dwa kolejne mecze to dwa remisy z Chrobrym Głogów i Chojniczanką i pierwsze punkty dla ekipy z Pruszkowa. Punkty jak do tej pory jedynem ponieważ w kolejkach 5-7 Znicz nie zdołał ugrać ani punktu, a porażki na własnym stadionie 0:3 ze Stomilem i 1:4 z Zagłębiem Sosnowiec na pewno nie poprawiły morale w szatni pruszkowskiej drużyny.
W barwach Znicza zapewne zobaczymy wypożyczonego z Podbeskidzia Bartosza Jarocha, oraz znanego z występów w Bielsku-Białej Aleksandra Jagiełło, który zdobył dwie z czterech bramek Znicza w tym sezonie.
Znicz Pruszków
  • pozycja: 18
  • punkty: 2
  • bilans bramkowy: 4-14
  • bilans gier: dwa remisy i pięć przegranych
Skład z ostatniego meczu: Piotr Misztal - Bartosz Jaroch, Mateusz Długołęcki, Maciej Mysiak, Rafał Zaborowski - Marcin Rackiewicz (46' Maksymilian Banaszewski) Maciej Machalski, Andrzej Niewulis, Adrian Grabowski, Aleksander Jagiełło (68' Rafał Zembrowski) - Przemysław Kita (46' Adrian Paluchowski)foto: zniczpruszkow.com.pl
Historia spotkań: Drużyny Znicza i Podbeskidzia spotykały się sześciokrotnie w latach 2007-2010. W dotychczasowej rywalizacji nieznaczna przewaga znajduje się po stronie Górali , którzy na sześć spotkań wygrali dwa, raz górą był Znicz, a połowa starć kończyła się remisem. Biorąc pod uwagę wyłącznie mecze w Pruszkowie to mamy idealny remis: po jednym zwycięstwie każdej z drużyny i jeden podział punktów.