Niezwykły patrol Straży Miejskiej

Zawodnicy Podbeskidzia wzięli udział w niezwykłym patrolu Straży Miejskiej, który zamiast mandatów rozdawał zaproszenia na mecz.

8 marca w Dzień Kobiet, patrol Straży Miejskiej wraz z zawodnikami Podbeskidzia wyruszył na ulice Bielska-Białej. Funkcjonariusze zwracali dziś szczególną uwagę na przepisy ruchu drogowego. Strażnicy za popełnione wykroczenia wyjątkowo udzielali pouczeń. Panie, które wykazały się znajomością przepisów otrzymały element odblaskowy od Straży Miejskiej oraz zaproszenie na sobotni mecz Podbeskidzia od piłkarzy bielskiego klubu TS Podbeskidzie. Dzisiejsza akcja ma wymiar edukacyjny i promocyjny, cieszymy się, że wraz z klubem Podbeskidzie, z którym współpracujemy, możemy wskazywać poprawne postawy na drodze. To z pewnością zachęci panie aby nadal przestrzegały przepisów i poruszały się bezpiecznie po naszych drogach – mówi Sebastian Kufel, Kierownik Referatu ds. Ochrony Środowiska i Profilaktyki

Ja zwykle bywałem po tej drugiej stronie, jako otrzymujący mandat, więc udział w patrolu straży to z pewnością coś nowego dla mnie, ale też ciekawa przygoda - śmieje się Michał Janota, jeden z uczestników akcji - Przyjemnie było sprawić paniom miłą niespodziankę i teraz liczymy na ich obecność i wsparcie na stadionie podczas sobotniego meczu – mówił pomocnik Górali. Oprócz niego ulice "patrolowali" Szymon Lewicki, Mikołaj Gibas oraz Łukasz Sierpina.

MENU