14.09.2017

Pewna wygrana rezerw

Druga drużyna Podbeskidzia środowe popołudnie również może zaliczyć do bardzo udanych - w IV rundzie Pucharu Polski w podokręgu bielskim rezerwy pokonały Drzewiarz Jasienica.Wyższość bielszczan nad ligowym rywalem nie podlegała dyskusji ani przez chwilę. Już w 6 minucie Adrian Pindera otworzył wynik meczu, a jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę było już 2:0, po tym jak sprytnym strzałem bramkarza Drzewiarza pokonał Bartłomiej Kręcichwost. Po przerwie padły kolejne dwie bramki dla Górali: w 61 minucie trafił Szymon Szymański a osiem minut później Kacper Gach. Honorowe trafienie jasieniczan także było dziełem zawodnika Podbeskidzia - już w samej końcówce meczu niefortunnie interweniował Mikołaj Gibas, który zaskoczył stojącego w bramce TSP II Dominika Krausa.W drużynie Drzewiarza drugą połowę rozegrał Dariusz Kołodziej, który wraz z końcem ubiegłego sezonu po wieloletniej grze dla Górali pożegnał się z Podbeskidziem.Drzewiarz Jasienica - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 1:4 (0:2)Bramki: 84' Gibas (sam.) - 6' Pindera, 26' Kręcichwost, 61' Szymański, 69' GachPodbeskidzie II: Kraus - M. Sobczak, Gibas, Jaworski, Walkiewicz, Szymański (67' Machalica), Zgarda, Gach, Pindera, Oczko, Kręcichwost (73' Strączek)Trener: Piotr Bogusz