28.08.2015

Podbeskidzie -Lechia 1:1

Po meczu w Bielsku-Białej Górale nadal pozostają bez zwycięstwa. Tym razem, remis padł w meczu z Lechią Gdańsk.Całe spotkanie było bardzo wyrównane. Przy odrobinie szczęścia i gospodarze i goście mogli wygrać. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po nieco ponad kwadransie objęli prowadzenie. W 17 minucie doskonałą akcję Podbeskidzia i wrzutkę Damiana Chmiela, sfinalizował Frank Adu Kwame. Górale nie długo cieszyli się z prowadzenia, bo już w 22 minucie doskonały strzał zza „16” Ariela Borysiuka, nie dał żadnych szans Emilijusowi Zubasowi. W pierwszej połowie bramkarz Podbeskidzia wykazał się jeszcze kilkoma świetnymi interwencjami, dzięki której do przerwy był remis.Druga połowa niczym nie różniła się od pierwszej. Mecz nadal był bardzo zacięty i wyrównany. Krótko po gwizdku inaugurującym drugą połowę, bramkę dla gospodarzy strzelił Demjan, ale sędzia Gil dopatrzył się spalonego. Szybko odpowiedzieć mogli goście, ale mierzony strzał Kuświka odbił się tylko od poprzeczki. Najlepszą sytuację dla Lechii zmarnował Sebastian Mila, który w 73 minucie nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Zubasem. 3 minuty później pozostawiony bez opieki w polu karnym został Mateusz Szczepaniak, ale jego strzał głową, z 4 metra od bramki, trafił prosto w ręce Marica.Ostatecznie, Podbeskidzie remisuje z Lechią 1-1. Po przerwie na kadrę rywalem naszego zespołu będzie aktualny mistrz Polski, poznański Lech. TS Podbeskidzie – Lechia Gdańsk 1:1(1:1)TSP: Zubas - Mójta, Kolcak, Nowak, Sokołowski – Kato (78’ Pazio), Możdżeń (63’ Kołodziej) – Adu (73’Kowalski), Szczepaniak, Chmiel - DemjanLechia: Marić - Wawrzyniak, Maloca, Janicki, Stolarski – Łukasik (69’ Vranjes), Borysiuk – Haraslin (66’ Wiśniewski), Mila, Nazario – KuświkBramki: 17’ Adu – 22’ BorysiukKartki: 16’ Kato, 58’ Sokołowski (pauza w następnym meczu) - 47’ Haraslin, 55’ Borysiuk, 92’ Stolarski