04.02.2015

Podbeskidzie - Spartak Myjawa 1:0

W ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Turcji Górale pokonali słowacki Spartak Myjawa 1:0.  Jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 44 minucie Bartosz  Śpiączka, który dobił uderzenie zza pola karnego Piotra Tomasika odbite przez bramkarza. Wcześniej słowacki golkiper spisywał się znakomicie, obronił rzut karyn wykonywany przez Dariusza Kołodzieja, wybronił też sam na sam z Wojciechem Trochimem. Miał też sporo szczęścia: uderzenie Kołodzieja z rzutu wolnego trafiło w słupek.Pod bramką Madejskiego nie było klarownych sytuacji strzeleckich dla Słowaków. W drugiej połowie Podbeskidzie wyraźnie przeważało, 4 zespół ligi słowackiej sporadycznie odwiedzał pole karne Podbeskidzia, a i wtedy w porę interweniowali obrońcy Podbeskidzia.Z drugiej strony boiska działo się o wiele więcej, choć w kluczowych momentach bielszczanom także brakowało ostatniego podania. Jeśli już udawało się oddać strzał świetnie bronil bramkarz Myjavy, jak w przypadku sytuacji Trochima, albo zawodnicy z Bielska-Białej pudłowali - tak było w akcji Idrissy Cisse. Skromne zwycięstwo, mecz bez straty bramki - to plusy drugiego dzisiejszego spotkania, którym Podbeskidzie udanie kończy zgrupowanie w Larze. Jutro drużyna wraca do Bielska-Białej gdzie kontynuować będzie przygotowania do startu rozgrywek.  TS Podbeskidzie Bielsko-Biała - Spartak Myjava 1:0 (1:0) Bramka: Śpiączka 44' TSP: Madejski - Adu, Jarosz, Horoszkiewicz, Pazio - Trochim, Lenartowski, Tomasik, Śpiączka - Kołodziej - Cisse (76' Felsch) W pierwszej połowie Dariusz Kołodziej nie wykorzystał rzutu karnego.  Wyniki wszystkich gier kontrolnych Podbeskidzia w Turcji: Mordovia Sarańsk 1:1, gol Bartosz ŚpiączkaPetrolul Ploieszti 1:0, gol Piotr MalinowskiWołyń Łuck 2:4, bramki: Wojciech Trochim, Bartosz ŚpiączkaPandurii Targu Jiu 2:0, bramki: Dariusz Kołodziej, Piotr MalinowskiBanik Ostrawa 1:2, gol Piotr MalinowskiSpartak Myjava 1:0, gol Bartosza Śpiączki.