07.08.2017

Podsumowanie 2 kolejki

W minionej serii gier Górale niestety ulegli Drutex-Bytovii, a co działo się na innych, pierwszoligowych murawach? Zapraszamy na raport. PiątekKolejka rozpoczęła się od spotkania w Chorzowie, gdzie Ruch zmierzył się z Chrobrym Głogów. Niedawny rywal TSP ograł śląski zespół 1:0 po golu Konrada Kaczmarka z 83 minuty. Sytuacja chorzowian na starcie sezonu jest nie do pozazdroszczenia - dwie kolejki za nami, a Ruch do lidera traci już... 11 punktów. Wszystko to przez karę ujemnych "oczek" za niespełnienie wymogów licencyjnych. Chrobry po dwóch meczach jest bez porażki. ]Ruch Chorzów - Chrobry Głogów 0:1 (0:0)Bramka: Konrad Kaczmarek 83- - - SobotaKolejną porażkę zaliczyło także Zagłębie Sosnowiec. Zespół, który w minionym sezonie uplasował się na podium nowe rozgrywki rozpoczął zdecydowanie poniżej oczekiwań. Tym razem zespół z Sosnowca uległ spadkowiczowi z Łęcznej. Górnik dzięki dwóm trafieniom Patryka Szysza nie tylko zgarnął pierwsze w tym sezonie punkty, ale też po raz pierwszy w tym sezonie zapisał na swoje konto ligowe gole. Górnik Łęczna - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0)Bramki: Patryk Szysz 56 (k), 67 - Tomasz Nowak 85 (k)- - - Odra Opole wciąż liderem! Beniaminek drugi raz wygrał i utrzymał się na czele pierwszoligowej tabeli. Tym razem Odrze nie dali rady zawodnicy Pogoni Siedlce. Zespół z Opola zaczął spotkanie nieźle, bo już w 15 minucie sędzia wskazał na "wapno" i piłkarze Odry szybko stanęli przed szansą objęcia prowadzenia. Do karnego podszedł Marcin Wodecki, były zawodnik TSP, ale nie zdołał do wykorzystać. "Wodzu" dość szybko zrehabilitował się jednak za to niepowodzenia i w 31 minucie otworzył wynik meczu. W drugiej części opolanie dołożyli jeszcze jedną bramkę (Mateusz Bodzioch w 52 minucie) i choć Pogoń się starała nie zdołała już odmienić losów meczu. Honorowe trafienie Macieja Wichtowskiego to zdecydowanie za mało. Pogoń Siedlce - Odra Opole 1:2Bramki: Maciej Wichtowski 90 - Marcin Wodecki 31, Mateusz Bodzioch 52- - - Chojniczanka w 1 kolejce zanotowała falstart w Niepołomicach, ale już na własnym terenie wróciła na właściwe tory. Przekonujące zwycięstwo nad Stomilem dało zawodnikom kibicom wiele radości i nadzieję, że Chojniczanka tak jak w zeszłym sezonie będzie walczyć o czołowe lokaty. W Olsztynie za to smutek. Dwa mecze, zero punktów i bilans bramkowy 1-6. W najbliższej kolejce Stomil zmierzy się z Podbeskidziem. Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn 3:0 Bramki: Emil Drozdowicz 34, 73, Jakub Bąk 78- - - Tyszanie znów skromnie, ale znów skutecznie. Tym razem jedną bramką ograli Stal Mielec i trzymają się czuba tabeli. Zwycięstwo to było dość szczęśliwe, bo jedyna bramka w tym meczu padła dopiero na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. GKS Tychy - Stal Mielec 1:0Bramka: Dawid Błanik 88' - - - Olimpia jest czwartym klubem, który do tej pory zgarnął komplet punktów, ale dodatkowa także jedynym który w tym sezonie ligowym nie stracił jeszcze bramki. Tym razem podopieczni Jacka Paszulewicza ograli Wigry, które na początku sezonu zawodzą (dwa mecze, dwie porażki)Olimpia Grudziądz - Wigry Suwałki 2:0Bramki: Ville Salmikivi 16, Miha Goropevšek 21- - - W meczu dwóch firm, które mają w tym sezonie powalczyć o awans padł remis. Większy niedosyt pozostał chyba w zespole katowiczan, którzy stracili bramkę po rzucie karnym w samej końcówce meczu. Miedź Legnica - GKS Katowice 1:1Bramki: Jakub Vojtuš 90 (k) - Paweł Mandrysz 48- - - NiedzielaKolejkę kończyło starcie dwóch beniaminków. W Niepołomicach Puszcza podjęła Raków. Lepszy okazał się zwycięzca drugoligowych rozgrywek z zeszłego sezonu. Wszystkie pięć bramek padło w pierwszej części spotkania. Puszcza Niepołomice - Raków Częstochowa 2:3 Bramki: Maciej Domański 23, 36 (k) - Andrzej Niewulis 12, José Embaló 28, 33