22.08.2016

Podsumowanie 4 kolejki

Podbeskidzie wciąż wspólnie z Wigrami Suwałki spogląda na resztę stawki z góry. Co prócz wygranej Górali w Głogowie działo się w 4 serii spotkań I Ligi? Piątek, 19.08
19:00, Drutex-Bytovia Bytów - Miedź Legnica 1:0 (0:0). Widzów: 820Bramka: Bąk 90' W spotkaniu dwóch zespołów, które otwarcie mówią o ekstraklasowych aspiracjach wynik był sprawą otwartą do ostatnich minut meczu. Ostatecznie lepsi okazali się piłkarze z Bytowa, którzy dzięki bramce Jakuba Bąka z 90 minuty spotkania doliczyli do swojego dorobku kolejne trzy punkty. - - -19:00, Chojniczanka Chojnice - Znicz Pruszków 1:1 (1:1). Widzów: 1000Bramki: Biernat 6' - Jagiełło 15' Wynik meczu najbliższego rywala Górali rozstrzygnął się już w pierwszym kwadransie. Prowadzenie w 6 minucie objęli piłkarze z Chojnic za sprawą gola Biernata, jednak już w 15 minucie trafieniem odpowiedział Aleksander Jagiełło, były gracz TSP. Kibice zgromadzeni na stadionie w Chojnicach - zważywszy na ilość bramek w poprzednich spotkaniach Chojniczanki - mogli spodziewać się kolejnej kanonady. Niestety jednak czekając na gole srogo się zawiedli. Mecz zakończył się podziałem punktów.- - -19:47, Wigry Suwałki - Wisła Puławy 3:2 (2:1)Bramki: Kozak 17, Zapolnik 26, Wroński 68 - Patejuk 10, Pożak 90Wigry i Wisła po trzech pierwszych meczach miały na koncie tyle samo punktów co TSP i wspólnie dzieliły między sobą miejsca na podium. Mecz w Suwałkach był więc bardzo istotny dla układu w czubie tabeli. Lepsi okazali się gracze ostatniego rywala TSP z meczu w Bielsku-Białej i wysunął się na pozycję lidera. Jednym ze strzelców bramek w tym meczu był były gracz Podbeskidzia Sylwester Patejuk.- - - 20:30, Górnik Zabrze - Pogoń Siedlce 2:0. Widzów: 6871Bramki: Gergel 58, 77Po słabym starcie sezonu Górnicy wreszcie zgarnęli komplet punktów. Jeden z głównych kandydatów do awansu pokonał Pogoń Siedlce 2:0 po bramkach Romana Gergela, piłkarza który kilka dni wcześniej otrzymał powołanie do szerokiej kadry Słowacji przed spotkaniem w ramach eliminacji Mistrzostw Świata z Anglią.- - - Sobota, 20.08 17:00, Olimpia Grudziądz - Stal Mielec 3:1 (0:0). Bramki: Kłus 56, 85, Angielski 79 - Kiercz 87 Olimpia tak jak i Górnik pierwsze zwycięstwo zaliczyła w 4 kolejce. W meczu z beniaminkiem z Mielca najwięcej działo się w ostatnim kwadransie, kiedy to padły aż trzy bramki. - - - 19:00, Chrobry Głogów - TS Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:2)Bramki: Demjan 13', Chmiel 25'- - - 19:45, Stomil Olsztyn - GKS Katowice 1:1 (1:0)Bramki: Kujawa 11' z karnego - Sobków 60' Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 11 minucie po bramce z rzutu karnego. Piłkarze z Katowic jeszcze przed przerwą mogli wyjść na prowadzenie - tym razem sędzia podyktował "jedenastkę" po drugiej stronie boiska, jednak Grzegorz Goncerz nie zdołał jej wykorzystać. Remis dało jednak trafienie z 60 minuty, które na swe konto zapisał Eryk Sobków. - - - MKS Kluczbork - GKS Tychy 1:1 (1:1). Widzów: 1300Bramki: Niziołek 5 - z karnego - Boczek 32' MKS w czwartym kolejnym meczu zanotował remis. Tym razem piłkarze z Kluczborka podzielili się punktami z GKS-em Tychy. - - - Niedziela, 22.08 Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (2:0)Bramki: Bartczak 10, 18 Spotkanie kończące 4 serię gier rozstrzygnęło się już w pierwszej części. Bardzo szybko strzelone dwie bramki Roberta Bartczaka dało Zagłębiu trzy punkty, dzięki którym zespół ten wskoczył na ostatnie miejsce na podium.