20.03.2016

Porażka "Dwójki" na własnym terenie

Dziś o godzinie 15:30 druga drużyna Podbeskidzia grała na własnym terenie z GKS 1962 Jastrzębie.Przed rozpoczęciem meczu kibice i piłkarze uczcili minutą ciszy zmarłego w tym tygodniu byłego zawodnika m.in Odry Opole, GKS-u Bełchatów czy MKS Kluczbork 40-letniego Tomasza Drąga, który tragicznie zmarł podczas meczu IV ligi Śląskiem Łubniany a KS-em Krasiejów. Spotkanie rozpoczęło się pod dyktando gospodarzy, którzy pomimo braku klarownych okazji mieli optyczną przewagę i częściej przebywali na połowie GKS-u. W 27 minucie prowadzenie objęli jednak goście z Jastrzębia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę po strzale głową zdobył Kamil Jadach. Podbudowani prowadzeniem jastrzębianie przejęli inicjatywę na boisku, w końcówce pierwszej połowy po kolejnym rzucie rożnym i strzale głową, tylko kapitalnej interwencji Wojciecha Kaczmarka drużyna Dariusza Mrózka zawdzięcza że wynik do przerwy nie był wyższy niż 0:1. Druga połowa gry nie zmieniła obrazu spotkania. Gra toczyła się w środkowej strefie gdzie nie brakowało fizycznej walki, w przeciwieństwie do klarownych sytuacji. W  74 minucie drugą bramkę zdobyli goście, Dominik Szczęch z lewej strony wbiegł w pole karne, minął Krystiana Nowaka i płaskim strzałem w krótki słupek pokonał Kaczmarka. Minutę przed zakończeniem regulaminowego czasu gry po kolejnym rzucie rożnym Daniel Szczepan zdobył trzecią bramkę dla gości i ustalił wynik spotkania na 0:3.
 TS Podbeskidzie II 0:3 (0:1) GKS 1962 Jastrzębiebramki: Jadach, Szczęch, Szczepan TS Podbeskidzie II: Kaczmarek 83 – Jaroch 37(61' Handzlik), Nowak 3, Kolcak 23, Adu 5 – Walkiewicz 15( 45' Mikołajewski), Sloboda 10 , Oczko 77(77' Kuszmider) Kołodziej (k) 9 – Gutowski 14, Wajdzik 27 Ławka: Felsch 25, Kuszmider 6, Handzlik 30, Chmielewski 8, Mikołajewski 11 Trener: Dariusz Mrózek