19.04.2015

Porażka rezerw

Dziś o godzinie 16:00 drużyna Podbeskidzia II podjęła na własnym terenie Ruch Zdzieszowice – jednego z kandydatów do awansu.Pierwsza połowa przebiegała w dobrym tempie i obfitowała w ciekawe akcje po obu stronach. Wynik meczu otwarła w 16 minucie „Dwójka”, kiedy to dobrą okazję na bramkę, dokładnym strzałem zamienił Byrski. Niecałe 10 minut później Górale mogli prowadzić już 2:0, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Jonkisz. W 36 minucie goście byli bliscy wyrównania, na szczęście po dośrodkowaniu z rzutu wolnego trafili tylko w poprzeczkę. Rezultat przed przerwą nie uległ już zmianie.
Na drugą część meczu obie ekipy wyszły bez zmian w składach. W 59 minucie nieporozumienie naszego bramkarza z obrońcami wykorzystał Polak i doprowadził do remisu, a w 75 minucie goście wyszli na prowadzenie, za sprawą Czaplińskiego. W 78 błąd swojego kolegi faulem ratował Pieczonka, sędzia był zmuszony pokazać naszemu bramkarzowi czerwoną kartkę i podyktować rzut karny, który obronił świeżo wprowadzony na murawę Bajdziak! Niestety bielszczanie grając w osłabieniu nie zdołali odrobić strat i przegrali swój drugi mecz na wiosnę, tracąc w samej końcówce gola, jego autorem był kapitan gości - Damrat.

TS Podbeskidzie II 1:3 (1:0) Ruch Zdzieszowice
bramki: 16' Byrski, - 59' Polak, 75' Czaplński, 90+' Damrat
kartki: 36' Grabski, 38' Łaciak, 69' Gladus, 74' Pielichowski, 78' Pieczonka (czerwona kartka), 78' Pietrasiak- 33' Czapliński, 63' Nowak,

TS Podbeskidzie II: Pieczonka – Kareta, Pietrasiak (k), Grabski, Łaciak (65' Gajda) – Kuszmider, Pielichowski – Jonkisz, Byrski (75' Łebski), Gladus (79' Bajdziak) – Wajdzik
Ławka: Bajdziak, Walkiewicz, Zelek, Kowaliczek, Łepski, Gajda
Trener: Dariusz Mrózek

Ruch Zdzieszowice: Sochacki – Polak, Bachor, Pindral, Nowak, Damrat, Czajkowski (89' Korbiel), Sotor (82' Rychlewicz), Szatkowski, Kiliński (86' Marzec), Czapliński
Ławka: Fesser, P. Dyczek, M. Dyczek, Kapłon, Rychlewicz, Marzec, Korbiel