13.08.2016

Przegrana rezerw

W pierwszej kolejce grupy II, IV ligi zespół rezerw Podbeskidzia uległ zespołowi Drzewiarza Jasienica 2:1. Dla naszej drużyny bramkę zdobył Konrad Kareta.Już sam początek spotkania wskazywał, że zespół z Jasienicy nie będzie łatwym przeciwnikiem. W początkowym fragmencie to gospodarze przeprowadzili klika składnych akcji, które jednak nie zostały zwieńczone celnymi strzałami na bramkę. W 10 minucie oko w oko z Mateuszem Lisem stanął zawodnik Drzewiarza, lecz jego strzał był bardzo niecelny.Przewaga gospodarzy została udokumentowana w 12 minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Kamil Sekuła. Do końca pierwszej połowy gra toczyła się głównie w środku pola, a zespoły nie stwarzały sobie zbyt wielu dogodnych sytuacji na zmianę wyniku. W drugiej części meczu grę starali prowadzić się już piłkarze rezerw TSP. W 67 minucie kapitalną interwencją wykazał się bramkarz jasieniczan Kacper Szymala broniąc silny strzał Pawła Tarnowskiego. Dalsza część meczu toczyła się w dość szybkim tempie, gdyż raz atakowali nasi zawodnicy, a w odpowiedzi szybkie kontry przeprowadzali zawodnicy z Jasienicy. W 80 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Ariela Wawszczyka w polu karnym najlepiej odnalazł się Konrad Kareta który pokonał dobrze dysponowanego dziś bramkarza Drzewiarza. Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie i obie ekipy podzielą się punktami, Drzewiarz ponownie wyszedł na prowadzenie. Po świetnym strzale z 25 metrów w dolny róg bramki Lisa, Daniel Romanowicz ustalił wynik spotkania. Drzewiarz Jasienica - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 2:1 (1:0)Drzewiarz Jasienica:
Szymala - Chojnicki, Gola, Studencki, Basiura - Gajda (59' Wojtasik) , Kuder (90' Maj), Łoś, Romanowicz, Sekuła (70' Waliczek) - Kozielski (67' Łaciak)Podbeskidzie II:
Lis - Jakubik (46' Marczyński) , Walkiewicz (88' Wajdzik), Kareta, Wawszczyk - Zakrzewski - Tarnowski, Janeczko, Jaworski (78' Chmielewski), Brzosko (46' Matuszczyk) - Jonkisz

26.04.2024, godz: 20:30