27.05.2015

Przegrana w Czańcu

Rezerwy Podbeskidzia uległy w 35 kolejce III Ligi LKS-owi Czaniec 1:2.Spotkanie rezerw TSP z LKS-em Czaniec nie miało wielkiego wpływu na tabelę, gdyż obydwa zespoły zdołały już wcześniej zapewnić sobie utrzymanie w lidze, jednak zważywszy na personalia miało swój smaczek. Na ławce trenerskiej zespołu z Czańca od niedawna zasiada Ryszard Kłusek, który pracował w Podbeskidziu zarówno z zespołami młodzieżowymi jak i drużyną seniorów, gdyż był on przecież asystentem m.in. Czesława Michniewicza i Leszka Ojrzyńskiego. A to nie wszystko, gdyż na sezon 2014/2015 do ekipy LKS-u wypożyczeni zostali młodzi piłkarze Górali: Daniel Fabisiak, Dawid Nagi, Daniel Gołuch oraz Łukasz Zakrzewski
Pierwsza połowa przebiegła pod znakiem przewagi gospodarzy, choć długo nie mogli oni udokumentować jej golem. Na dwie minuty przed gwizdkiem sędziego oznajmiającym zejście do szatni na przerwę czaniecki zespół jednak dopiął swego. Chwilowy brak koncentracji, gapiostwo i Bartosz Praciak po asyście Nowaka wpakował piłkę do siatki. Trener TSP II Dariusz Mrozek szybko zareagował na taki stan rzeczy i już w przerwie dokonał pierwszej zmiany – na boisku pojawił się Kowaliczek, a w przeciągu kolejnych 20-30 minut na boisku meldowali się jeszcze Lenartowski oraz Gajda. Zmiany te przyniosły efekt w 78 minucie, kiedy to do siatki trafił Maciej Felsch wyrównująć stan spotkania. Kiedy wydawało się, że to przyjezdni przechylą szalę na swoją korzyść i zdołają zdobyć zwycięskiego gola, do głosu doszedł LKS. W 88 minucie po rozegraniu rzutu rożnego piłkę do siatki wpakował Dawid Gola i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Podbeskidzie II miało jeszcze w samej końcówce kilka bardzo dobrych okazji, ale wynik nie uległ już zmianie.

LKS Czaniec – TS Podbeskidzie II Bielsko Biała 2:1 (1:0)
Bramki: Parciak 43', Gola 88'– Felsch 78'

LKS Czaniec: Kawaler- Gruszka, Gola, Żak, Łoś- Waligóra, Fabisiak, Nagi (80' Gołuch)- Rzeszutko, Nowak (72' Hałat) - Praciak

Podbeskidzie II Bielsko-Biała: Madejski- Łaciak (69' Lenartowski), Horoszkiewicz, Jarosz, Mazan, Felsch, Kuszmider, Pielichowski (46' Kowaliczek), Bujok, Zelek (74' Gajda), Jonkisz

Żółte kartki: Nowak, Fabisiak, Kawaler - Mazan