29.03.2016

Raport z wypożyczeń

Jak w miniony, świąteczny weekend radzili sobie piłkarze TSP ogrywający się na wypożyczeniach? Sprawdźcie cotygodniowy raport!  I LigaSebastian Bartlewski (Olimpia Grudziądz) i Gracjan Horoszkiewicz (Chrobry Głogów). Zespół z Grudziądza po słabej rundzie jesiennej wraca na właściwe tory i to z mocnym uderzeniem. Cztery ligowe kolejki za nami, a Olimpia zgromadziła na swym koncie już 10 punktów! Wprawdzie jedno zwycięstwo przypadło drużynie Sebastiana Bartlewskiego z automatu (walkower za mecz z wycofanym z rozgrywek Dolcanem Ząbki), lecz nie zmienia to faktu, że będąca jeszcze niedawno w bardzo złej sytuacji Olimpia złapała bezpośredni kontakt z zespołami nad strefą spadkową i póki co pewnie kroczy po zapewnienie sobie utrzymania. Bartlewski we wszystkich dotychczasowych spotkaniach wybiegał w podstawowym składzie i nie inaczej było w miniony weekend, kiedy to jego zespół zmierzył się z Chrobrym Głogów, w barwach którego występuje Gracjan Horoszkiewicz. Po powrocie ze zgrupowania młodzieżowej reprezentacji Polski środkowy obrońca nie miał problemu z rozegraniem 90 minut w spotkaniu z Olimpią. Tym razem lepszym w pojedynku Górali okazał się Bartlewski, którego zespół pokonał przyjezdnych z Głogowa 2:1. Olimpia Grudziądz - Chrobry Głogów 2:1 (0:1), Sebastian Bartlewski - 83 minuty, Gracjan Horoszkiewicz - 90 minut. - - - Fabian Hiszpański (Wisła Płock)Zespół z Płocka przez dwa świąteczne dni musiał pogodzić się z utratą przewodnictwa w tabeli, gdyż najgroźniejszy rywal w walce o Mistrzostwo I Ligi Arka Gdynia wcześniej rozpoczynała zmagania w 23 kolejce i pewnie zainkasowała trzy punkty po zwycięstwie 2:0 nad MKS-em Kluczbork. Wisła w meczu kończącym pierwszoligową serię spotkań również wygrała i wróciła na fotel lidera. Po bardzo emocjonującym i ciężkim meczu płocczanie pokonali 2:0 GKS Bełchatów i nad trzecim w tabeli Zawiszą Bydgoszcz mają już 9 punktów przewagi. Fabian Hiszpańśki, tak jak i w poprzednich potyczkach Wisły wszedł na boisko w drugiej części gry, przy stanie 1:0. GKS Bełchatów - Wisła Płock 0:2 (0:1), Fabian Hiszpański - 18 minut. - - - Kamil Jonkisz i Konrad Wrzesiński (Pogoń Siedlce)Mająca kłopoty ze skutecznością Pogoń w minionej kolejce mierzyła się z jednym z kandydatów do awansu - Zagłębiem Sosnowiec. Mogłoby się wydawać, że rywal na przełamanie strzeleckiej niemocy bardzo trudny, lecz nic bardziej mylnego. Siedlczanie otworzyli wynik meczu już w 7 minucie, a 120 sekund później było... 2:0. Drugą bramkę fantastycznym strzałem zza pola karnego zdobył Kamil Jonkisz. To piękne trafienie dało Pogoni komfort spokojnej gry przez niemal całe spotkanie. Ostatecznie zespół Jonkisza i Konrada Wrzesińskiego, który również wybiegł w tym spotkaniu w podstawowym zestawieniu pokonał aspirujące do awansu Zagłębie 3:2 i zapisał na swoje konto pierwsze wiosenne trzy ligowe oczka.Pogoń Siedlce - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:0), Kamil Jonkisz - 90 minut i gol, Konrad Wrzesiński - 86 minut.  - - - Mateusz Janeczko (Drutex Bytovia Bytów) - w minionej kolejce nie zagrał. - - - II LigaArkadiusz Górka nie wystąpił w meczu Znicza Pruszków z powodu zgrupowania młodzieżowej reprezentacji. W spotkaniu Nadwiślana Góra również nie zagrał Szymon Jarosz. - - - III Liga Bartosz Iskrzycki rozegrał 86 minut w wygranym przez BKS Stal Bielsko-Biała meczu z rezerwami Podbeskidzia (2:1). Maciej Felsch nie wystąpił z powodu zgrupowania młodzieżowej reprezentacji.