19.04.2016

Raport z wypożyczeń

Jak w miniony weekend radzili sobie wypożyczeni Górale? Tradycyjnie już, zapraszamy na cotygodniowy raport! I LigaSebastian Bartlewski (Olimpia Grudziądz)Zespół z Grudziądza wiosną prezentuje się naprawdę wyśmienicie. W dotychczasowych 7 wiosennych spotkaniach zgarnęli 15 ligowych oczek i w tabeli biorącej pod uwagę tylko tegoroczne mecze są trzecią siłą ligi! Lepsi są tylko główni kandydaci do awansu - Arka Gdynia oraz Wisła Płock, która wygrywa z zespołem z Grudziądza tylko lepszym bilansem bramkowym. W miniony weekend tak jak i poprzednie tygodnie gracze Olimpii mogą jak najbardziej zaliczyć do bardzo udanych. Tym razem w pokonanym polu Sebastian Bartlewski i spółka pozostawili silną ekipę GKS-u Katowice i to w dodatku na terenie rywala. Młody pomocnik TSP rozegrał w tym meczu pełne 90 minut i zapisał się w protokole meczowym z żółtą kartką. Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Jacka Paszulewicza wyskoczyli ze strefy spadkowej i aktualnie zajmują miejsce 15, które pewnego utrzymania jednak jeszcze nie daje, gdyż jest to miejsce barażowe. GKS Katowice - Olimpia Grudziądz 0:2 (0:1)Sebastian Bartlewski - 90 minut i żółta kartka. - - - Fabian Hiszpański (Wisła Płock)Wisła Płock pewnym krokiem zmierza do awansu do Ekstraklasy. Tym razem zespół Fabiana Hiszpańskiego pokonał na własnym terenie bardzo dobrze prezentujący się wiosną Rozwój Katowice 1:0. Wypożyczony z TSP Hiszpański po raz kolejny w tym sezonie musiał zadowolić się rolą jokera i pojawił się na placu gry w 70 minucie w miejsce Damiana Piotrowskiego. Kolejne trzy punkty pozwoliły zwiększyć przewagę nad trzecim w tabeli Zawiszą Bydgoszcz aż do 10 punktów. Wprawdzie do końca sezonu jeszcze osiem kolejek i jak to już nie raz w piłce bywało zdarzyć się może jeszcze wiele, to jednak sprawa awansu powoli staje się sprawą klarowną. Zważywszy na formę prezentowaną przez liderujące Arkę i Wisłę oraz pozostałe drużyny z czołówki można chyba pokusić się o stwierdzenie, że na początku czerwca Fabian Hiszpański będzie miał szansę świętować awans do Ekstraklasy. Wisła Płock - Rozwój Katowice 1:0 (0:0)Fabian Hiszpański - 20 minut- - - Gracjan Horoszkiewicz (Chrobry Głogów)Zespół z Głogowa drugi raz z rzędu zainkasował trzy punkty i drugi raz z rzędu zrobił to dość efektownie. Tydzień temu Chrobry ograł w Bytowie Drutex-Bytovie 3:0, a w miniony weekend odprawił z kwitkiem silny Stomil Olsztyn również wygrywając 3:0. Dzięki temu zwycięstwu Chrobry wspiął się w tabeli na 5 miejsce przeskakując pokonany Stomil. Gracjan Horoszkiewicz nie zagrał w tym spotkaniu. - - - Mateusz Janeczko (Drutex-Bytovia Bytów)Drutex-Bytovia Bytów szybko zrehabilitowała się za ostatnią porażkę z Chrobrym na własnym terenie. Z wyjazdu do Bydgoszczy bytowianie przywieźli komplet punktów, pokonując wyżej notowanego Zawiszę 3:2. Mateusz Janeczko nie wystąpił w tym meczu. Aktualnie zespół z Bytowa zajmuje 8 pozycję w lidze z 7 punktami przewagi nad strefą barażową. Mateusz Janeczko nie wystąpił w tym meczu. - - - Kamil Jonkisz i Konrad Wrzesiński (Pogoń Siedlce)Forma Pogoni Siedlce ze stabilnością ma niewiele wspólnego. Drużyna Kamila Jonkisza i Konrada Wrzesińskiego przeplata zwycięstwa porażkami i jedyne czego kibice mogą być pewni podczas meczów siedlczan to bramki. Średnia goli w ostatnich spotkaniach Pogoni to trzy., niestety jednak albo hurtowo trafiają rywale albo Pogoń. Jeśli jednak gole te mają wyglądać tak jak Kamila sprzed dwóch tygodni, jak najbardziej warto czekać! W ostatnim meczu lepsi od siedlczan okazali się gracze Wigier Suwałki, wygrywając 3:1. Obydwaj wypożyczeni z TSP gracze wybiegli w tym meczu w podstawowym składzie. Wigry Suwałki - Pogoń Siedlce 3:1 (2:1)Kamil Jonkisz - 62 minuty, Konrad Wrzesiński - 90 minut i żółta kartka. - - - Fortuna Liga Robert Mazan (MSK Żilina)Drużyna z Żiliny już dawno zapomniała o kryzysie z początku roku i kilku porażkach z rzędu. MSK ambitnie nadrabia stracony czas i punkty, lecz do zajmującego trzecią pozycję Spartaka Myjava wciąż traci cztery ligowe oczka. W ostatnim meczu Żilina pokonała MFK Rużomberok 2:0, jednak Robert Mazan w tym meczu nie zagrał. - - - II LigaArkadiusz Górka (Znicz Pruszków) oraz Szumon Jarosz (Nadwiślan Góra) nie zagrali w meczach swych zespołów. Znicz zremisował 1:1 z ROW Rybnik, zaś Nadwiślan wygrał z Radomiakiem Radom 1:0. - - - III LigaBartosz Iskrzycki i Maciej Felsch nie wystąpili w wygranym meczu BKS-u Stal Bielsko-Białą z Szombierkami Bytom 3:1.