09.05.2016

Raport z wypożyczeń

Jak w miniony weekend radzili sobie wypożyczeni Górale? Raport z wypożyczeń w pigułce! I Liga Sebastian Bartlewski (Olimpia Grudziądz)Walcząca o utrzymanie i jednocześnie prezentująca wiosną wyśmienitą formę Olimpia w minionej kolejce po raz pierwszy w tym roku musiała uznać wyższość rywala. Niestety dla Sebastiana Bartlewskiego i spółki porażka przyszła w mało odpowiednim momencie, bo w meczu z jednym z bezpośrednich rywali w walce o pierwszoligowy byt. Zespół z Grudziądza uległ MKS-owi Kluczbork 1:2 i z bezpiecznej pozycji przesunął się na 15 lokatę oznaczającą grę w barażach o utrzymanie. Bartlewski po raz pierwszy w tym roku nie wybiegł na boisko. Olimpia Grudziądz - MKS Kluczbork 1:2, Bartlewski nie zagrał.- - - Fabian Hiszpański (Wisła Płock)Również po raz pierwszy w tym roku na boisko nie wybiegł Fabian Hiszpański. Pomocnik wypożyczony z TSP tym razem nie pomógł walczącej o awans do Ekstraklasy Wiśle. Płocczanie ulegli tym razem Choniczance Chojnice 1:2 na wyjeździe. To jednak niezbyt zmieniło sytuacje aktualnego wicelidera, który nad trzecią lokatą wciąż ma bezpieczną, siedmiopunktową przewagę. Chojniczanka Chojnice - Wisła Płock 2:1, Hiszpański nie zagrał. - - - Gracjan Horoszkiewicz (Chrobry Głogów)Chrobry pewnie i raczej bezproblemowo pokonał zamieszane w walkę o utrzymanie Wigry Suwałki 3:0. Zespół z Głogowa w tym sezonie zaskakuje formą i pozycją jaką zajmuje w tabeli. Czwarta lokata to świetny wynik, choć o awansie do Ekstraklasy Chrobry myśleć w tym sezonie już nie powinien, zważywszy na 10 punktów straty do drugiej lokaty. Horoszkiewicz w spotkaniu z Wigrami nie zagrał. Chrobry Głogów - Wigry Suwałki 3:0, Horoszkiewicz nie zagrał. - - - Mateusz Janeczko (Drutex-Bytovia Bytów)W takich samych rozmiarach jak Chrobry swego rywala pokonała Drutex-Bytovia. Bytowianie na własnym terenie ograli Zagłębie Sosnowiec, lecz i w tym meczu nie wystąpił wypożyczony piłkarz TSP - Mateusz Janeczko. Drutex-Bytovia aktualnie zajmuje 5 pozycję w lidze. Drutex-Bytovia Bytów - Zagłębie Sosnowiec 3:0, Janeczko nie zagrał- - - Kamil Jonkisz i Konrad Wrzesiński (Pogoń Siedlce)Pogoń wiosną przyzwyczaiła już swych kibiców do wahań formy, a że w poprzedniej kolejce pokonała GKS Bełchatów, można było brać pod uwagę potknięcie w kolejnym meczu. Tym bardziej, że tym razem wyjazdowym rywalem była świetnie prezentująca się w tym roku Sandecja Nowy Sącz. Gospodarze ograli siedlczan 3:0. W podstawowym składzie gości tradycyjnie już wybiegli Konrad Wrzesiński i Kamil Jonkisz, którzy od dłuższego już czasu mają pewne miejsce w pierwszej "11" Pogoni. Sandecja Nowy Sącz - Pogoń Siedlce 3:0, Konrad Wrzesiński rozegrał całe spotkanie, Kamil Jonkisz - 77 minut. - - - Fortuna LigaRobert Mazan (MSK Żilina)Zespół jedynego Górala wypożyczonego za granicę w minionej kolejce pokonał 1:0 MFK Skalica, a Robert Mazan rozegrał całe spotkanie. Dzięki temu zwycięstwu Żilina podtrzymała szanse na grę w eliminacjach Ligi Europy, jednak wciąż do czwartego miejsca premiowanego grą w kwalifikacjach traci trzy punkty. MSK Żilina - MFK Skalica 1:0, Mazan - 90 minut. - - - II LigaSzymon Jarosz rozegrał 81 minut w spotkaniu Nadwiślana Góra z Wisłą Puławy. Niestety zespół z Góry przegrał u siebie 0:1 po bramce z 90 minuty meczu. Aktualnie Nadwiślan zajmuje 16 lokatę. Arkadiusz Górka pojawił się na boisku w 68 minucie w meczu swojego Znicza Pruszków z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, a Znicz aktualnie zajmuje 2 pozycję w tabeli. - - - III LigaBartosz Iskrzycki rozegrał całe spotkanie w barwach BKS-u Stal Bielsko-Biała. Bielszczanie pokonali Grunwald Ruda Śląska 2:0. Maciej Felsch (BKS) dochodzi do siebie po kontuzji.