14.03.2016

Raport z wypożyczeń

Jak w miniony weekend radzili sobie wypożyczeni Górale? Czas na cotygodniowy raport! I LigaSebastian Bartlewski (Olimpia Grudziądz) Drugi mecz ligowy zespołu z Grudziądza i drugi w którym Sebastian wybiegł w podstawowym składzie. W pierwszej wiosennej kolejce Olimpia zapisała na swoje konto jedno ligowe oczko w starciu z plasującym się w czubie tabeli Stomilem Olsztyn, zaś w minioną sobotę zgarnęła już komplet punktów pokonując 1:0 Chojniczankę Chojnice. Bartlewski rozegrał całe spotkanie i był to jego pierwszy oficjalny występ w barwach zespołu z Grudziądza przed własną publicznością. Olimpia po dwóch bardzo udanych spotkaniach nadrabia stratę dzieląca ją od bezpiecznego miejsca w tabeli - między zespołem z Grudziądza, a zajmującymi 14 lokatę Wigrami Suwałki różnica wynosi już tylko cztery punktyOlimpia Grudziądz - Chojniczanka Chojnice 1:0 (0:0), Bartlewski - 90 minut- - - Fabian Hiszpański (Wisła Płock), Kamil Jonkisz i Konrad Wrzesiński (Pogoń Siedlce)Lider rozgrywek tym razem stracił punkty w Siedlcach. Zaporą nie do sforsowania dla graczy Wisły okazała się szczelna defensywa Siedlczan z Konradem Wrzesińskim na jej prawym boku. Kłopoty jednemu Góralowi starał się sprawiać drugi - 20 minut przed końcem spotkania na murawie w barwach zespołu z Płocka pojawił się Fabian Hiszpański, który jednak nie odmienił losów meczu. Gdy wchodził na plac gry był już trzecim wypożyczonym graczem Podbeskidzia, gdyż poza nim i Wrzesińskim od 58 minuty w barwach Pogoni na boisku prezentował się Kamil Jonkisz.
Dzięki remisowi Arki Gdynia z Zagłębiem Sosnowiec Wisła mimo straty punktów utrzymała pozycję lidera. Pogoń Siedlce wiosną jeszcze nie zdobyła bramki (w pierwszym meczu 0:1 z Zawiszą Bydgoszcz), ale rywali miała bardzo trudnych (lider oraz czwarta drużyna rozgrywek) i aktualnie zajmuje 13 pozycję. Pogoń Siedlce - Wisła Płock 0:0, Fabian Hiszpański - 20 minut, Kamil Jonkisz - 32 minuty, Konrad Wrzesiński - 90 minut i żółta kartka- - - Gracjan Horoszkiewicz (Chrobry Głogów) Po bardzo dobrym starcie rundy i wygranej nad Miedzią Legnica na własnym terenie Chrobremu przyszło teraz podzielić się punktami w Bełchatowie. Końcówka spotkania miała bardzo emocjonujący przebieg - w 81 minucie na prowadzenie wyszedł GKS, zaś w 90 minucie punkt przyjezdnym uratował Szymon Drewniak. Gracjan Horoszkiewicz tak jak poprzednio rozegrał całe spotkanie, potwierdzając swoje pewne miejsce w wyjściowej jedenastce zespołu z Głogowa. GKS Bełchatów - Chrobry Głogów 1:1 (0:0), Gracjan Horoszkiewicz - 90 minut- - - Mateusz Janeczko (Drutex Bytovia Bytów)Całe spotkanie rozegrał również Mateusz Janeczko. Jego Drutex Bytovia Bytów tym razem bezbramkowo zremisowała z Wigrami Suwałki. Janeczko, który w pierwszym wiosennym spotkaniu również wybiegł w podstawowym składzie, mecz rozegrał z prawej strony defensywy, więc "zero z tyłu" musi cieszyć. Drutex Bytovia zajmuje aktualnie bezpieczne 9 miejsce w tabeli. Drutex Bytovia Bytów - Wigry Suwałki 0:0, Mateusz Janeczko - 90 minut. - - - Robert Mazan (MSK Żilina) Zespół naszego jedynaka na zagranicznym wypożyczeniu niestety jest w sporym kryzysie. W miniony weekend przegrał już piąte z rzędu ligowe spotkanie, co spowodowało spadek na 6 lokatę w Fortuna Lidze. Tym razem lepszy okazał się zespół ZP Sport Podbrezdowa, który w tabeli plasuje się na 10 miejscu. Mazan w zespole Żiliny jest podstawowym zawodnikiem i nie inaczej było tym razem. ZP Sport Podbrezdowa - MSK Żilina 2:0 (1:0), Robert Mazan - 90 minut i żółta kartka- - - II LigaArkadiusz Górka (Znicz Pruszków)Zespół 19-letniego pomocnika tym razem wywalczył komplet punktów i to w bardzo ważnym meczu. Gracze Znicza w pokonanym polu zostawili jednego z bezpośrednich rywali do awansu - Wisłę Puławy i dzięki temu zbliżyli się do miejsca to gwarantującego na cztery punkty. Górka pojawił się w tym meczu na boisku w 83 minucie. Znicz Pruszków - Wisła Puławy 1:0- - - Szymon Jarosz (Nadwiślan Góra) tym razem nie zagrał, a jego zespół uległ Gryfowi Wejherowo 0:3. - - - III LigaMecz BKS-u Stal Bielsko-Biała, w którym na wypożyczeniu przebywają Maciej Felsch i Bartosz Iskrzycki został przełożony.