08.09.2014

Raport z wypożyczeń

Sprawdźmy jak Górale radzili sobie na wypożyczeniach w niższych ligach. I Liga – gol Kupczaka, cały mecz Trochima Na zapleczu Ekstraklasy można powiedzieć, po staremu. Wciąż liderem rozgrywek jest Termalica Bruk-Bet Nieciecza, w której występuje jeden z wypożyczonych Górali,Mateusz Kupczak. Dwudziestodwuletni środkowy pomocnik w miniony weekend dołożył cegiełkę do kolejnego bardzo dobrego występu swej drużyny. Termalica pokonała na wyjeździe Arkę Gdynia 4:2, a pierwszą bramkę dla zespołu z Niecieczy zdobył właśnie Kupczak. Było to pierwsze trafienie młodego Górala w tym sezonie. Warto dodać, że jedną z bramek dla gdynian zdobył były gracz TSP – Aleksander Jagiełło. Drugi z naszych wypożyczonych pierwszoligowców, Wojciech Trochim rozegrał całe spotkanie w barwach GKS-u Tychy. Tyszanie po raz czwarty w tym sezonie zremisowali, dzieląc się punktami z Flotą Świnoujście. Trochim w przeciwieństwie do poprzednich spotkań, w których wyróżnił się zarówno bramką jak i kartkami w dwóch kolorach, tym razem nie zapisał się w protokole meczowym.  Arka Gdynia – Termalica Bruk Bet Nieciecza 2:4  Mateusz Kupczak (Termalica) – 90 minut i gol GKS Tychy – Flota Świnoujście 1:1  Wojciech Trochim – 90 minut  III Liga – zwycięstwa BKS-u i Rekordu, wysoka porażka Czańca.  W derbowym spotkaniu TSP II – BKS Stal poza zawodnikami „dwójki” wystąpiło jeszcze dwóch Górali. Byli to wypożyczeni do rywala zza między Bartosz Iskrzycki orazKrystian Zelek i to oni tym razem mogli cieszyć się ze zwycięstwa. BKS dzięki trzem punktom zdobytym na stadionie przy ul. Młyńskiej awansował na 4 pozycję w lidze.  W dobrym nastroju weekend kończył również Adrian Olszowski, którego Rekord pokonał na własnym boisku Polonię Łaziska Górne 2:1. W meczu tym bramki dla Rekordzistów strzelali... byli Górale Mieczysław Sikora oraz Bartosz Woźniak.   Niestety wesoło po ostatniej kolejne na pewno nie było w Czańcu. LKS uległ liderowi rozgrywek Polonii Bytom 0:4, a spotkanie to wcale nie musiało się w ten sposób potoczyć. Już w piątej minucie gracze z Czańca wywalczyli rzut karny, którego jednak nie wykorzystali...Wszyscy czterej Górale – Dawid Nagi, Daniel Fabisiak, Łukasz Zakrzewski orazDaniel Gołuch wystąpili w tym spotkaniu.  TSP II – BKS Stal 1:3  Bartosz Iskrzycki (BKS)– 45 minutKrystian Zelek (BKS) – 1 minuta Rekord – Polonia Łaziska Górne 2:1 Adrian Olszowski (Rekord) – 45 minut LKS Czaniec – Polonia Bytom 0:4 Dawid Nagi (LKS)– 90 minut Daniel Fabisiak (LKS) – 69 minutŁukasz Zakrzewski (LKS) - 16 minutDaniel Gołuch (LKS) – 17 minut