09.10.2015

Ważna wygrana rezerw

Drugie z rzędu zwycięstwo, i to drugie w pojedynku z rezerwami drużyny ekstraklasowej, odniosła drużyna rezerw Podbeskidzia, prowadzona przez trenera Dariusza Mrózka.W minioną niedzielę "dwójka" pokonała na wyjeździe rezerwy Piasta Gliwice, a dziś w meczu rozegranym na stadionie na ulicy Młyńskiej, zespół Dariusza Mrózka pozbawił punktów drugą drużynę Górnika Zabrze. Wynik otworzył Kamil Jonkisz już w siódmej minucie meczu.Dla Kamila było to już piąte trafienie w sezonie, dzięki któremu wskoczył do grupy najlepszych strzelców ligi. Lepszy jest tylko Damian Zdolski z BKS-u Stali.Była to jedyna bramka w pierwszych 45 minutach, ale już sześć minut po przerwie na 2:0 podwyższył Dariusz Kołodziej. Gości stać dziś było tylko na bramkę kontaktową - w 74 minucie Sebastiana Madejskiego pokonał Michał Barbus.Dziś zdobyte trzy punkty pozwoliły zbliżyć się Podbeskidziu do bezpiecznej strefy (pierwszą bezpieczną lokatą jest miejsce 7.) na jeden punkt, ale pozostali rywale swoje mecze bieżącej kolejki dopiero będą rozgrywać.Podbeskidzie II Bielsko-Biała - Górnik II Zabrze 2:1 (1:0)Bramki: 7' Jonkisz, 51' Kołodziej - 74' BarbusSkład TSP II: Madejski - Łaciak, Kareta, Lazarus, Bujok (P.Kryger) - Chmielewski, Zakrzewski, Janić (62' Widełka), Kołodziej, Oczko - Jonkisz (62' Pielichowski)