08.07.2015

Wygrana na koniec obozu

W zespole Podbeskidzia na ostatni sparing podczas rybnickiego zgrupowania do składu wrócili po drobnych urazach Kristian KolcakAdam Pazio oraz Maciej Korzym, który na kilka dni opuścił zgrupowanie z powodu choroby. W składzie wystawionym przez trenera Kubickiego na pierwszą połowę pojawił się także zawodnik Nadwiślana Góra Adam Setla – mogliśmy go oglądać na lewej stronie pomocy.W tej części gry Podbeskidzie było zdecydowanie lepsze. Pod bramką Kaczmarka, oprócz kilku dośrodkowań, z którymi pewnie radziła sobie defensywa bielszczan, nie działo się nic, co mogłoby zagrozić Podbeskidziu.W ofensywie natomiast aktywni byli Kato, Sloboda, Chmiel, Demjan i Możdżeń. Zwłaszcza ten ostatni imponował dośrodkowaniami ze stałych fragmentów gry. Po jednym z nich padła bramka – w 24 minucie mocno bita piłka pofrunęła w stronę bramki, jej lot przeciął jeszcze Kristian Kolcak i bramkarz drużyny Frydka-Mistka był bezradny. Później próbował jeszcze i Damian Chmiel i Mateusz Możdżeń, ale ich strzały były niecelne.  W drugiej połowie na boisku zameldowała się zupełnie nowa jedenastka Górali. Wśród nich Sebastian Madejski – bramkarz Podbeskidzia wrócił z treningów w Nadwiślanie Góra i trenuje ze swoim macierzystym zespołem.Choć drugie 45 minut nie przyniosło już bramek, to Podbeskidzie nadal dominowało na boisku. Kilka efektownych rajdów prawą stroną przeprowadziłJakub Kowalski, z ostrego kąta strzelał też Maciej Korzym. Ich wysiłki były jednak nieskuteczne, podobnie jak nieliczne ataki zespołu z Czech wobec czego mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Podbeskidzia.  Był to już ostatni sparing Podbeskidzia podczas zgrupowania w Rybniku-Kamieniu. Tuż po meczu drużyna wyjechała do Bielska-Białej. Ostatnia próba przed meczami ligowymi bielszczan czeka w najbliższy piątek: wówczas TSP rozegra aż dwa sparingi, oba odbędą się w Dankowicach: o 13:00 rywalem będzie MFK Rużomberok, a o 17:00 Podbeskidzie zmierzą się z GKS-em Katowice. TS Podbeskidzie – MFK Frydek-Mistek 1:0 (1:0) Bramka: 24' Kolcak Skład TSPI połowa: Kaczmarek - Pazio, Kolcak, Lazarus, Mazan – Chmiel, Kato, Sloboda, Możdżeń, Setla – Demjan II połowa: Madejski – Łaciak, Horoszkiewicz, Nowak, Adu – Kowalski, Janic (65' Pielichowski), Kołodziej, Felsch, Jonkisz – Korzym