Newsy
07.11.2017

Oddaj krew, idź na mecz!

W niedzielę spotkajmy się w Gemini Park na dorocznej akcji krwiodawstwa Oddaj krew, idź na mecz!W niedzielę 12 listopada w Centrum Handlowym Gemini Park prowadzona będzie ósma edycja akcji Oddaj krew, idź na mecz, w której kibice oddają krew, a w zamian otrzymują bilety na mecz Podbeskidzia oraz klubowe upominki. Pierwsze 50 osób, które oddadzą krew, otrzyma piłkę z podpisami zawodników Podbeskidzia!Akcja krwiodawstwa to także znakomita okazja, żeby spotkać się z zawodnikami Górali, porozmawiać, wziąć autograf i zrobić wspólne zdjęcie, co godzinę obecni będą inni zawodnicy Podbeskidzia.Do dyspozycji fanów Podbeskidzia będą także gwiazdy imprezy: prowadzący Bożydar Iwanow, reporter Polsatu Sport,  oraz Staszek Karpiel-Bułecka z zespołu Future Folk, znany także z programu TVN - Azja Express.Czekamy na Was w godzinach 11:00 – 16:00 w Gemini Park. Rejestracja krwiodawców prowadzona będzie przy sklepie TS Podbeskidzie, natomiast stanowiska do oddawania krwi zlokalizowane będą w autokarach zaparkowanych przed centrum, w pobliżu Eko Parku W Dechę.Partnerami akcji są: PMiW ŁUKOSZ, Gemini Park Bielsko-Biała, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Kto może oddać krew?
  • osoby od 18 do 65 roku życia:
  • które ważą co najmniej 50 kilogramów;
  • u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała;
  • które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miały wykonanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii);
  • które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były leczone krwią i preparatami krwiopochodnymi.
Należy być wyspanym i wypoczętym, zdrowym, to znaczy nie mieć objawów przeziębienia, nie brać aktualnie żadnych leków, przy czym zasada ta nie dotyczy większości suplementów diety czyli np. popularnych preparatów witaminowych czy środków antykoncepcyjnych.Należy jednak poinformować lekarza kwalifikującego o wszystkich przyjmowanych suplementach diety oraz lekach. Przed przyjściem do punktu krwiodawstwa trzeba zjeść lekki posiłek, w ciągu 24 godzin przed pobraniem wypić ok. 2 l płynów i wziąć ze sobą dokument ze zdjęciem, najlepiej dowód osobisty. Przed oddaniem krwi należy także ograniczyć palenie papierosów i nie pić alkoholu, również w dniu poprzedzającym oddanie krwi.
powrót do listy

Następny mecz

Następny mecz

Fortuna 1 Liga 2019/2020 - Kolejka 14

VS

19.10.2019, godz: 18:00, Stadion Miejski w Bielsku-Białej