W pojedynkach Podbeskidzia ze Stalą Mielec trwa niezwykła seria - od pięciu spotkań zawsze goście zgarniają pełną pulę.

Ta szczególna „wymiana uprzejmości” między Podbeskidziem a Stalą rozpoczęła się w październiku 2016 roku, kiedy to Stal Mielec zepsuła bielszczanom dobre humory z okazji otwarcia nowego Stadionu Miejskiego. Wtedy Stal wygrała 1:0 po bramce Kamila Radulja z rzutu karnego. Odwet Górale wzięli wiosną – skuteczny strzał Łukasza Hanzela z 18 metrów dał Podbeskidziu wygraną i łup w postaci trzech punktów wywiezionych pod Klimczok. 

Najbardziej dramatyczny przebieg miało spotkanie w Bielsku-Białej z jesieni 2017 roku – wtedy już do przerwy mielczanie prowadzili 2:0, ale wytrwałe ataki gospodarzy przyniosły najpierw bramkę Pawła Tomczyka, a następnie Valerijsa Sabali. Mogło być jeszcze lepiej, ale Łotysz nie wykorzystał rzutu karnego, a ostatnie słowo należało do Stali. W 89 minucie kontrę gości wykończył Mateusz Cholewiak i znów na Stadionie Miejskim triumfowała Stal.
W tym samym sezonie Podbeskidzie odniosło najwyższe zwycięstwo w historii pojedynków z zespołem z Mielca. Na zakończenie rozgrywek w sezonie 2017/18 Górale rozgromili rywali w Mielcu 4:0, a zdobyczą bramkową podzielili się Paweł Tomczyk i Paweł Moskwik.

Tradycja zwycięstw gości podtrzymana została również w meczu jesiennym w obecnym sezonie – w piątej kolejce Podbeskidzie, po bramce Łukasza Sierpiny, zwyciężyło 1:0 i była to jedna z zaledwie czterech porażek drużyny trenera Artura Skowronka.  Dotychczasowy bilans pojedynków jest zatem bezkompromisowy – dwa zwycięstwa mielczan i trzy zwycięstwa bielszczan. Kurs w Fortunie, że trzy punkty zostaną jutro w Bielsku-Białej i Podbeskidzie wygra wynosi  2,65.

W dwóch z pięciu meczach Podbeskidzia ze Stalą padło więcej niż jedna bramka, trzykrotnie to jeden gol decydował o wyniku. Kurs w Fortunie, na to, że w meczu Podbeskidzie – Stal Mielec padnie więcej niż 2,5 gola wynosi 2,03.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o. o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem."