21.04.2018

[I liga] Podbeskidzie - Miedź 0:0

Mecz rozpoczął się od ciekawych, dynamicznych akcji po obu stronach boiska. Najpierw zaatakowała Miedź. Forsell uderzył sprzed pola karnego, ale nie trafił w bramkę. W odpowiedzi bardzo ładną, indywidualną akcję przeprowadził Guga, który śmiał wszedł między obrońców i sprytnie spróbował zaskoczyć Sapelę. Piłka również w tym przypadku nieznacznie ominęła słupek bramki. Wymiana ciosów trwała w najlepsze, po stronie gości strzelał Frank Adu, mocno, ale skuteczną obroną popisał się Leszczyński, a Forsell w drugim podejściu ostemplował bramkę gospodarzy. Akcje ofensywne dla Górali napędzał Kozak z Sierpiną skrzydłami, a indywidualnych akcji próbował również Tomczyk. Najlepszą okazję miał dla Górali jednak Sabala w 41 minucie. Dośrodkowania Sierpiny nie przejął Tomczyk, ale w tym ataku udział brał jeszcze Łotysz, który został sfaulowany w polu karnym. Sędzia Myć po chwili zawahania wskazał na jedenasty metr, gdzie piłkę za moment ustawił sam faulowany. Sabala z rzutu karnego uderzył mocno, ale trafił w Sapelę. W drugiej połowie mecz nadal był bardzo wyrównany ale już nie obfitowała w sytuacje strzeleckie. Górale oddali pole Miedzi, sami szukając okazji do kontrataku z czasem coraz bardziej gra przesuwała się jednak na połowę gości. Mimo to bielszczanie nie stworzyli sobie w tym fragmencie gry dogodnych okazji.  Kilkukrotnie Sierpina próbował indywidualne akcje skończyć strzałem, ale albo był blokowany, albo dobrze bronił Sapela. To głównie jego dobrej postawie Miedź zawdzięcza czyste konto w dzisiejszym meczu szczególnie w 87 minucie po akcji dwóch rezerwowych Podbeskidzia. Chmiel znakomicie wrzucił piłkę na głowę Kostorza, a ten uderzył dobrze, ale dokładnie jego zamiary odczytał bramkarz Miedzi i wybił piłkę poza bramkę. W same j końcówce jeszcze zaatakowała Miedź, a strzału przewrotką próbował Piątkowski, ale była to próba niecelnaChwilę później arbiter Myć zakończył mecz, w którym kibice nie zobaczyli żadnej bramki. Z jednej strony to pierwszy mecz Miedzi na wiosnę, w którym nie zdobyła żadnej bramki, a Górale notują serię meczów bez porażki, ale z drugiej strony, remisy nie dają punktów koniecznych do pięcia się w górę tabeli.Podbeskidzie - Miedź 0:0TSP - Leszczyński - Modelski, Baougaidis, Malec, Oleksy – Kozak (76’ Kostorz), Hanzel, Guga, Sierpina – Tomczyk (46’ Chmiel), Sabala

Miedź - Sapela - Bartczak, Osyra, de Amo, Adu – Łobodziński (81’ Piasecki), Purzycki, Forsell, Santana (62’ Mystkowski), Marquitos - Piątkowski żółte kartki: Kozak, Bougaidis - Bartczak, Purzycki, Łobodziński