28.01.2015

Petrolul pokonany

Podbeskidzie w meczu sparingowym pokonało rumuński Petrolul Ploieszti.  Mecz pokazał, że gry kontrolne towarzyskie są tylko z nazwy, W spotkaniu nie brakowało ostrych spięć i twardej gry. Już w pierwszych minutach głowami zderzyli się Bartłomiej Konieczny i Geralndo Alves - interweniować musiały ekipy medyczne obu zespółów i w efekcie kapitan Petrolulu cały mecz zagrał z opatrunkiem na głowie. W pierwszej połowie zespołem przeważającym byli bielszczanie, aktywny w ofensywie był Marek Sokołowski, atakowali dwaj najbardziej wysunięci zawodnicy Podbeskidzia Piotr Malinowski i Robert Demjan, piłkę rozdzielał ze środka pola Maciej Iwański, samemu też szukając okazji do oddania strzału.Bramka padła w 40 minucie po dalekim wybiciu piłki przez Koniecznego, do podania wybiegł Malinowski, który wykorzystał niezrozumienie rumuńskiego bramkarza z obrońcami, przejął piłkę, minął zdezorientowanych graczy Petrolulu i posłał piłkę do pustej bramki. Chwilę później dobrą okazję miał Robert Demjan, ale wychodzacego do sytuacji sam na sam z bramkarzem zawodnika powstrzymali obrońcy z Rumunii.Najgroźniejszą sytuacją pod bramką, wracającego dziś do gry Michala Peskovićia, była ta którą sprokurowali sami bielszczanie, strata Adama Pazio jeszcze na własnej połowie, otworzyła drogędo bramki aktywnemu Peteleu, którego potężne uderzenie na poprzeczkę sparował golkiper Podbeskidzia.W drugiej połowie Rumuni zaatakowali odważniej, długimi fragmentami gry utrzymywali się przy piłce i zamykali bielszczan na ich własnej połowie. Już na początku tej części gry stanęli przed szansą na wyrównanie, zamykający akcję z lewej strony zawodnik uderzył z pierwszej piłki i trafił w słupek, a przy dobitce bardzo dobrze zachował się Michal Pesković. Podbeskidzie w swoim drugim sparingu w Turcji pokonało Petrolul Ploieszti 1:0, a jeszcze dziś druga jedenastka zmierzy się z Wołyniem Łuck, początek meczu o godz. 16:00. TS Podbeskidzie Bielsko-Biała - Petrolul Ploieszti 1:0 (1:0)Bramka: Malinowski 40' Żółte kartki: Pazio - Alves TSP: Pesković – Kolcak, Horoszkiewicz,m Konieczny, Mazan – Pazio, Iwański, Kołodziej (75 Felsch), Sokołowski – Malinowski (78' Deja) – DemjanPetrolul: Bolboasa - Peteleu, Alves, Satli, Beta, Mustivar, Astafei, Marinescu, Gallegos, Mares, Pastorinirezerwowi: Peckaha, Teixeira, Chririta, Ilie, Filip, Alcenat, Napomuceno, de Lucas, N'Koyi