11.04.2016

Raport z wypożyczeń

Jak w miniony weekend radzili sobie wypożyczeni Górale? Sprawdźcie cotygodniowy raport! I LigaSebastian Bartlewski (Olimpia Grudziądz) i Fabian Hiszpański (Wisła Płock)Zespół z Grudziądza nadal pozostaje w strefie spadkowej pierwszej ligi, jednak gra podopiecznych trenera Jacka Paszulewicza może dawać spore nadzieje na utrzymanie. Olimpia wiosną nie poniosła porażki w sześciu meczach, a rywali miała z najwyższej półki. Bartlewski i spółka mierzyli się już m.in. z czwartym w tabeli Stomilem Olsztyn, trzecim Zawiszą Bydgoszcz, a ostatnio z wiceliderem z Płocka - tamtejszą Wisłą. Wszystkie te potyczki zakończyły się podziałem punktów, co Olimpii ujmy na pewno nie przynosi.
Z jednego punktu w Grudziądzu raczej nie cieszą się zaś w Płocku. Wisła niedawno straciła fotel lidera, a dzięki remisowi Arki Gdynia w Legnicy z Miedzią mogła w minionej kolejce na niego wrócić. Zespół Fabiana Hiszpańskiego póki co ma jednak bezpieczną przewagę nad trzecim w tabeli Zawiszą Bydgoszcz.
Z powodu obecności w kadrach Olimpii i Wisły naszych dwóch zawodników, mecz ten był w pewien sposób wyjątkowy. Niestety obydwaj jednocześnie na placu gry przebywali zaledwie niecałe 20 minut. Bartlewski w poprzednich spotkaniach wybiegał w podstawowej jedenastce, jednak w meczu z Wisłą po raz pierwszy zasiadł na ławce. Na boisku pojawił się po godzinie gry, dwie minuty po tym jak były gracz Górali Mikołaj Lebedyński otworzył wynik dając płocczanom prowadzenie. Wprowadzenie wypożyczonego z TSP zawodnika miało wzmocnić ofensywę i pomóc w gonieniu wyniku. To udało się już w niecały kwadrans później za sprawą trafienia Nildo. Hiszpański o ile wcześniej był "jokerem" w talii trenera Wisły Marcina Kaczmarka, tak w tym starciu po raz pierwszy wybiegł w pierwszym zestawieniu. Murawę opuścił w 78 minucie. Olimpia Grudziądz - Wisła Płock 1:1 - Sebastian Bartlewski - 30 minut, Fabian Hiszpański - 78 minut- - - Gracjan Horoszkiewicz (Chrobry Głogów) i Mateusz Janeczko (Drutex-Bytovia Bytów)Młodzieżowy reprezentant kraju Gracjan Horoszkiewicz tym razem nie pojawił się na boisku w meczu Chrobrego w Bytowie z Drutex-Bytovią. Goście pewnie pokonali rywala, w którego pierwszym zestawieniu wybiegł Mateusz Janeczko. 21-letni zawodnik po raz kolejny wystąpił na prawym boku defensywy i rozegrał 65 minut. Obydwa zespoły plasują się w środkowej strefie tabeli - Chrobry jest 7, Drutex-Bytovia 10. Drutex-Bytovia Bytów - Chrobry Głogów 0:3, Gracjan Horoszkiewicz nie zagrał, Mateusz Janeczko - 65 minut. - - - Kamil Jonkisz i Konrad Wrzesiński (Pogoń Siedlce)Pogoń Siedlce wiosną niewątpliwie ma problemy ze skutecznością (cztery z sześciu meczów bez gola), lecz jeśli już trafia do siatki rywali robi to hurtowo. Najpierw 3:2 pokonali Zagłębie Sosnowiec (piękny gol Kamila Jonkisza), a po meczu przerwy 3:0 MKS Kluczbork. W tym spotkaniu jedną z bramek zdobył Konrad Wrzesiński, który w 86 minucie ustalił wynik meczu. Jonkisz po raz pierwszy w barwach Pogoni rozegrał całe spotkanie i zapisał się w protokole meczowym żółtym kartonikiem. Siedlczanie po tym zwycięstwie odskoczyli od strefy spadkowej na trzy punkty. Pogoń Siedlce - MKS Kluczbork 3:0 (0:0) - Kamil Jonkisz - 90 minut i żółta kartka, Konrad Wrzesiński - 90 minut i gol- - - Fortuna LigaRobert Mazan (MSK Żilina) Słowacki zawodnik tym razem nie pojawił się na boisku w meczu Żiliny z DAC 1904 Dunajská Streda, wygranym przez jego zespół 4:1. - - -II LigaArkadiusz Górka nie zagrał w meczu Znicza Pruszków z Puszczą Niepołomice (1:1), zaś Szymon Jarosz nie zagrał w meczu Nadwiślana Góra z ROW-em Rybnik (wygrana 2:1). - - - III LigaMecz BKS-u Stal Bielsko-Biała (wypożyczeni Bartosz Iskrzycki i Maciej Felsch) zostanie rozegrany w środę.