23.09.2014

Raport z wypożyczeń

Sprawdźmy jak radzili sobie Górale na wypożyczeniach.   Całe mecze pierwszoligowców.  W miniony weekend na boiska zaplecza Ekstraklasy wybiegła trójka naszych wypożyczonych graczy – Mateusz Kupczak, Wojciech Trochim oraz Rafał Grzelak.  Termalica Bruk-Bet Nieciecza, w której występuje Kupczak notuje w tym sezonie wymarzony początek. W 9 dotychczasowych kolejkach zespół z niewielkiej miejscowości w Małopolsce zgromadził aż 25 oczek, 8 razy odprawiając swych rywali z kwitkiem i zaledwie raz remisując. Młody Góral po wywalczeniu sobie miejsca w podstawowej jedenastce lidera I Ligi prezentuje bardzo równą i wysoką formę i m.in. dzięki jego świetnej grze Termalica plasuje się tak wysoko. W minionej kolejce Kupczak rozegrał 90 minut w wygranym meczu z Miedzią w Legnicy.  Drugi z wypożyczonych – Trochim również po raz kolejny rozegrał pełne spotkanie w barwach GKS-u Tychy, jednak w przeciwieństwie do Kupczaka nie mógł cieszyć się z choćby jednego punktu. Tyszanie ulegli w Jaworznie (w związku z przebudową własnego obiektu właśnie tam GKS rozgrywa domowe spotkania) Wiśle Płock 0:1.   Swój drugi w tym sezonie mecz w barwach Dolcanu rozegrał Grzelak. Wypożyczony z TSP w samej końcówce okienka transferowego zawodnik po raz kolejny rozegrał 90 minut. Tym razem zapisał się również w protokole meczowym żółtym kartonikiem. Dolcan bezbramkowo zremisował z Bytovią Bytów na własnym terenie.   Trzecioligowcy z pełną pulą.  Wszyscy wypożyczeni do III Ligi Górale mogli w miniony weekend cieszyć się ze zwycięstw swych zespołów. Po serii spotkań bez zwycięstwa LKS Czaniec, w barwach którego aktualnie występująDawid Nagi, Łukasz Zakrzewski, Daniel Fabisiak oraz Daniel Gołuch wreszcie zgarnął pełną pulę. Na własnym boisku pokonali oni Szombierki Bytom 1:0, a w meczu tym spośród Górali nie wystąpił tylko Gołuch.  BKS Stal Bielsko-Biała, do którego wypożyczeni aktualnie są Krystian Zelek oraz Bartosz Iskrzycki po raz kolejny pokazał się z bardzo dobrej strony pokonując rezerwy chorzowskiego Ruchu na wyjeździe 3:0. Obydwaj zawodnicy TSP wystąpili w tym spotkaniu – Zelka w 75 minucie zmienił właśnie Iskrzycki.  W meczu Rekordu Bielsko-Biała z rezerwami TSP jeden Góral wystąpił po przeciwnej stronie barykady. Wypożyczony Adrian Olszowski pojawił się na boisku w 63 minucie i to właśnie jego zespół schodził z boiska w lepszych humorach. Dzięki wygranej 1:0 w Cygańskim Lesie Rekordziści mogli dopisać na swe konto kolejne trzy oczka.