Rybarski: Swoje trzeba wybiegać

Andrzej Rybarski, dyrektor sportowy Podbeskidzia, dobrze zna najbliższego rywala bielszczan - górników z Łęcznej i przestrzega przed przedwczesnym skazywaniem tej drużyny na porażkę w Bielsku-Białej - Każde trzy punkty trzeba wywalczyć! 

Dobrą drużynę buduje się od defensywy - cztery mecze bez straconej bramki są wskaźnikiem, że jesteśmy na dobrej drodze?

Cieszy fakt, że drużyna nie traci bramek. Solidna obrona jest ważnym elementem funkcjonowania zespołu. Dobra postawa w defensywie daje więcej pewności w grze, a ta powinna przejawiać się w dobrej postawie każdego zawodnika na boisku. Niemniej jednak pamiętając o obronie musimy mieć w świadomości, że aby wygrać mecz trzeba zdobywać bramki.

Osiem punktów w czterech meczach - to wynik, z którego kibice Podbeskidzia powinni być zadowoleni, czy mimo wszystko jest jeszcze niedosyt, bo tych punktów Pana zdaniem mogło być więcej?

Myślę, że jest za wcześnie aby mówić o tym, że jest się zadowolonym lub nie. Nas interesuje dobra gra w każdym meczu i walka o trzy punkty. Na rozliczenie przyjdzie czas po sezonie. Musimy pamiętać, że nikt przed nami się nie położy i nie odda nam punktów za darmo. Trzeba swoje wybiegać na boisku i dobrą postawą walczyć o trzy punkty w każdym meczu. 

Przed nami mecz z Górnikiem Łęczna, zespołem doskonale Panu znanym, na ile obecna drużyna z Łęcznej zmieniła się po spadku z Ekstraklasy?

Patrząc na tabelę Pro Junior System nasuwa się wniosek, że  w Łęcznej postawiono na zawodników młodych. Niemniej jednak w drużynie jest kilku piłkarzy z dużym doświadczeniem, czy to na poziomie ekstraklasowym, czy pierwszoligowym. Wiem, że bardzo chcą pozostać w pierwszej lidze i pomimo, że w tabeli są na pozycji spadkowej to nie będzie to łatwa drużyna do pokonania. Pokazali to chociażby w meczu rundy jesiennej, kiedy u siebie pokonali nas 1:0. 

Przed Podbeskidziem dwa mecze domowe z Łęczną właśnie i z GKS-em Tychy - wyznaczonym celem jest sześć punktów?

Wierzę, że każdy wie, po co jest w Podbeskidziu. Chcemy wygrywać i piąć się w górę tabeli. Jak już wcześniej powiedziałem nikt się przed nami nie położy, więc oprócz jakości piłkarskiej każdy mecz po prostu trzeba wybiegać. Oglądając mecze lig zagranicznych często słyszy się o jakości piłkarskiej, jednak tam się również dużo i szybko biega. Trzeba o tym pamiętać chcąc walczyć o trzy punkty w każdym meczu. 

MENU