06.10.2019

[IV liga]: Druga drużyna ulega Unii Książenice

Bielskie rezerwy wybrały się na wyjazd do Bełka, gdzie rywalizowały z beniaminkiem IV ligi, Unię Książenice.

Już pierwsza połowa obfitowała w emocje. Od początku przewagę w meczu miały rezerwy TSP. W 8 minucie lewą stroną urwał się Hilbrycht, który próbował wstrzelenia piłki na nadbiegającego Martina, któremu zabrakło centymetrów, aby dojść do fubolówki i sfinalizować akcję. Szybko jednak odpowiedzieli gospodarze, którzy głównie kontrowali, w 13 minucie dobrze wypuszczony przez swojego kolegę zawodnik Unii w sytuacji sam na sam nie dał szans Leszczyńskiemu. Stracona bramka podrażniła Górali. W 20 i 23 minucie swoich dośrodkowań próbował Gach, z jego zagrań korzystali Martin oraz Hilbrycht, ale nie udało mi się sfinalizować akcji. Po pół godziny gry świetną okazję miał znów "Hilu", którego kapitalną piłką obsłużył Laskowski, niestety ten pierwszy uderzył z główki nad bramką. Hilbrycht dopiął jednak swego. W 36 minucie znalazł się przed polem karnym i fantastycznym technicznym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy. To mogło się podobać! Końcówka pierwszej połowy się wyrównała, jednak nie dała już żadnych bramek. Do przerwy było 1:1.

Piorunująco zaczęła się druga połowa. W 49 minucie gospodarze strzałem głową pokonują Arkadiusza Leszczyńskiego. Unia poszła za ciosem i już w 51 minucie zdobyła trzeciego gola - zawodnik z Książenic w sytuacji sam na sam był bezbłędny. Bardzo szybko przyszła odpowiedź bielszczan. W 59 minucie, Rzuchowski wystawił piłkę do Bierońskiego, który minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Niestety, później znowu była odpowiedź gospodarzy, 70 minuta, kontra drużyny z Książenic, zgranie ze skrzydła do środka, gdzie napastnik Unii piętką wpakował piłkę do pustej bramki. Dalej walczyli jednak Górale. W 76 minucie szybką akcję wyprowadzili bielszczanie, Gach popędził skrzydłem i wbił piłkę na nadbiegającego Kręcichwosta, który na raty wpakował futbolówkę do bramki. Mieliśmy 4:3. Niestety gospodarze byli dziś wręcz zabójczo skuteczni. Kontra Unii, ci rozpracowali naszą obronę i znów oddali celny strzał do pustej bramki ustalając wynik spotkania na 5:3.

Unia Książenice 5:3 (1:1) Podbeskidzie II Bielsko-Biała

Bramki TSP: 36' Hilbrycht, 58' Bieroński, 76' Kręcichwost

Skład TSP II: A.Leszczyński - Mroczko, Komor, Wiktorski, Gach - Bieroński (85' Kopytko), Rzuchowski, Laskowski (55' Oczko), Sopoćko (59' Studnicki), Hilbrycht - Martin (57' Kręcichwost)