2024-09-24 15:00
Stadion
Stadion Zapora w Wapienicy
 Koniec meczu

Koniec meczu, Odra Opole wygrywa 5:0 i awansuje do następnej rundy Pucharu Polski. Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy pojawili się na stadionie w Wapienicy.

90 min

Sędzia dolicza co najmniej 2 minuty.

90 min
 Rzut rożny

Róg dla Górali.

89 min

Dobre dośrodkowanie w pole karne, główka Felscha niecelna.

88 min
 Rzut rożny

Biskup wywalczył rzut rożny.

88 min
 Gol - Daniel Dudziński

Dudziński podwyższa prowadzenie.

83 min

Celny strzał Piotra Szumińskiego, niestety zbyt lekki, aby zaskoczyć Burtę.

82 min
 Rzut rożny

Jeszcze jeden róg.

82 min
 Rzut rożny

Rzut rożny dla Górali.

80 min
 Zmiana -  Filip Piecuch (M) -  Filip Iwański (M)
79 min
 Zmiana -  Hubert Szatanik (M) -  Filip Harężlak (M)
76 min
 Gwizdek sędziego

Faul Biskupa na połowie rywali.

74 min
 Rzut rożny

Rzut rożny dla naszego zespołu.

68 min
 Zmiana -  Paweł Szumiński (M) -  Maksymilian Biskup (M)
68 min

Potężne uderzenie Bartosza z dystansu, niewiele obok bramki.

57 min
 Gol - Szymon Szkliński (M)

Zespołową akcję Odry finalizuje Szkliński.

55 min

Teraz bardzo ładna interwencja Manikowskiego chroni nasz zespół przed utratą bramki.

48 min
 Gol - Mateusz Kamiński (K)

Nadrabiamy zaległości. Mieliśmy problemy techniczne. Wynik 0:3.

Początek drugiej połowy

Zaczynamy drugą połowę.

Zmiana -  Michał Studnicki (M) -  Krzysztof Twardosz (M)
 Koniec pierwszej połowy

Sędzia nie doliczył ani minuty, koniec pierwszej połowy.

42 min

Gancarczyk fauluje Szklińskiego na naszej połowie, Odra będzie miała groźny stały fragment gry.

41 min

Dośrodkowanie minimalne za wysokie, Studnickiemu zabrakło centymetrów żeby skierować piłkę do siatki.

41 min

Dobre zachowanie Martosza, został faulowany na skraju pola karnego. Będziemy mieli okazję ze stałego fragmentu gry.

40 min

Szkliński fauluje Świtę przy naszym polu karnym.

39 min

Odbiór rywali na naszej połowie, Wolny prostopadłym podaniem uruchamia Szklińskiego, który w sytuacji sam na sam nie popełnia błędu.

37 min

Dobre dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry, najwyżej w polu karnym wyskakuje Kamiński, który mocną główką podwyższa prowadzenie.

36 min
 Rzut rożny

Strzał Wolnego, na róg broni Manikowski.

35 min

Dobra akcja Felscha na prawej stronie boiska, wygrywa pojedynek najpierw ze Szrekiem, następnie z Błyszką, ale do jego podania w pole karne nie zdążył Martosz.

34 min
 Żółta kartka - Michał Studnicki (M)

Studnicki ukarany żółtą kartką za faul na Dominguezie.

34 min

Mądry faul Pawła Szumińskiego, przerwał atak Odry na ich połowie.

33 min

Kolejna główka Wolnego, tym razem pewnie łapie Manikowski.

31 min

Dobre dośrodkowanie Pikryla, strzał głową oddaje Wolny, na szczęście wysoko nad bramką.

28 min
 Rzut rożny

Dobry pressing Studnickiego, mamy rzut rożny.

24 min
 Rzut rożny

Dobra interwencja Gancarczyka, róg dla gości.

22 min

Wolny złapany na spalonym.

21 min

Dobra akcja naszego zespołu na lewej stronie boiska, Świta w polu karnym za mocno wypuścił sobie piłkę i od bramki rozpocznie Odra.

19 min
 Rzut rożny

Odbiór Piecucha na naszej połowie, od razu uruchamia Studnickiego prostopadłym podaniem, ten ogrywa obrońcę i oddaje strzał, który dobrze broni Burta. Mamy róg.

17 min

Waśko fauluje na połowie rywali.

15 min

Świetna okazja dla naszego zespołu, dobry pressing Studnickiego i Martosza zaowocował odbiorem piłki przez tego drugiego, ale w sytuacji sam na sam fatalnie przestrzelił.

14 min

Waśko zagrywa ręką na naszej połowie, rzut wolny dla Odry.

13 min

Tym razem główka nad bramką, grę wznowi Manikowski.

13 min
 Rzut rożny

Dobre dośrodkowanie, główkę wygrywa zawodnik Odry, ale piłka odbija się od naszego obrońcy i będzie jeszcze jeden róg.

12 min
 Rzut rożny

Strzał Domingueza z rzutu wolnego, broni Manikowski.

9 min
 Gol - Jordan Dominguez

Świetne podanie z linii obrony do wybiegającego na czystą pozycję Domingueza, Hiszpan popisał się jeszcze lepszym strzałem z pierwszej piłki i otworzył wynik spotkania.

5 min

Piotr Szumiński fauluje w środku pola.

5 min

Dobre zachowanie Piotra Szumińskiego, z dwoma rywalami na plecach wywalczył rzut z autu.

3 min

Długa piłka na Wolnego, napastnik gości złapany na spalonym.

2 min

Rzut wolny dla Odry, dośrodkowanie w pole karne, strzał głową przechodzi obok bramki.

Początek meczu

Zaczynamy mecz!

Zawodnicy na murawie, za chwilę zaczynamy mecz!

Tytuł najlepszego strzelca, póki co, dzieli aż czterech zawodników - Adrian Łyszczarz, Edvin MuratovićJiří Piroch i Dawid Wolny, wszyscy zdobyli po dwie bramki w lidze.

W barwach Odry Opole występuje także Maksymilian Banaszewski, który w zeszłym sezonie reprezentował Górali i w naszych barwach zaliczył 34 występy.

Dzisiejszym rywalem naszego drugiego zespołu jest Odra Opole, która na co dzień występuje w I lidze. W obecnym sezonie, po dziewięciu rozegranych spotkaniach, ma na swoim koncie osiem punktów, dzięki czemu plasuje się na 13. pozycji w tabeli.

W finale przyszło nam się zmierzyć z zespołem Łukasza Piszczka - III-ligowym LKS-em Goczałkowice-Zdrój. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem i o końcowym tryumfie musiały zadecydować rzuty karne. W konkursie jedenastek lepsi okazali się młodzi Górale, którzy wygrali 4:1 i ostatecznie sięgnęli po puchar.

Po przekonujących wygranych w pierwszej fazie, przyszedł czas na szczebel wojewódzki, w którym poradziliśmy sobie równie dobrze. W pierwszej rundzie ograliśmy rezerwy Górnika Zabrze 3:2, następnie na wyjeździe wygraliśmy z Beskidem Skoczów 2:1, a w półfinale pewnie pokonaliśmy rezerwy Zagłębia Sosnowiec 4:1.

Nasze rezerwy zagwarantowały sobie prawo występu w I rundzie Pucharu Polski dzięki znakomitym występom w fazie regionalnej i wojewódzkiej w zeszłym sezonie. W rozgrywkach podokręgu Bielska-Białej eliminowaliśmy kolejno Sokół Zabrzeg (3:0), Orzeł Kozy (2:0), GLKS Wilkowice (4:0), GLKS II Wilkowice (6:1), a w finale pokonaliśmy Rotuz Bronów (5:1).

Witamy ze stadionu w Wapienicy, gdzie za pół godziny nasze rezerwy rozegrają mecz I rundy Pucharu Polski z Odrą Opole!