27.06.2015

2:1 z Puszczą

Podbeskidzie pokonało 2:1 II -ligową Puszczę Niepołomice w meczu kontrolnym rozegranym w Dankowicach.
W Podbeskidziu wystąpiło trzech zawodników testowanych, oraz grupa tych, którzy kontrakty już podpisali. W pierwszej połowie zagrał pomocnik Kohei Kato, a na drugie 45 minut wyszedł Krystian Nowak, Mateusz Możdżeń, w bramce stał także nowo zakontraktowany bramkarz Wojciech Kaczmarek. W drugiej połowie pokazał się także Kamil Jonkisz, 19-latek, który w poprzednim sezonie był wyróżniającym się zawodnikiem w zespole III-ligowych rezerw, dziś także błysnął i zdobył bramkę. Wtedy Podbeskidzie prowadziło już 1:0, w pierwszej połowie prowadzenie dał jeden z testowanych zawodników strzałem sprzed pola karnego. Kwadrans przed końcem meczu kontaktową bramkę dla Puszczy zdobył Wojciech Przybył, który wykorzystał błąd obrony Podbeskidzia.

W poniedziałek bielszczanie wyjeżdżają na zgrupowanie do Rybnika i tam rozegrają kolejne mecze kontrolne: 1 lipca z GKS-em Tychy, 4 lipca rywalem TSP będzie Termalica Bruk-Bet Nieciecza, a na koniec obozu, 8 lipca Podbeskidzie zagra z czeskim MFK Frydek-Mistek.Podbeskidzie Bielsko-Biała – Puszcza Niepołomice 2:1 (1:0)
Bramki: zawodnik testowany 36, Kamil Jonkisz 49 - Wojciech Przybył 75

Skład TSP:
I połowa:
zawodnik testowany - Janeczko, zawodnik testowany, Kolcak, Mazan - Chmiel, Kato, Deja, zawodnik testowany, Malinowski - Korzym

II połowa:
Kaczmarek - Janeczko, Nowak, zawodnik testowany (55' Horoszkiewicz), Adu - Jonkisz, Możdżeń, Felsch, Kołodziej, Chmiel (65' Bartlewski) – Demjan