20.03.2023

[Amp Futbol] Poznań zdobyty!

Z pierwszego turnieju sezonu 2023 PZU Amp Futbol Ekstraklasy wracamy z kompletem zwycięstw!

Zawodnicy TSP Kuloodpornych nie mogli wymarzyć sobie lepszego startu nowego ligowego sezonu. Spośród czterech spotkań wygrali wszystkie, tracąc przy tym tylko jedną bramkę.

Nasz zespół turniej rozpoczął od pewnego zwycięstwa ze Stalą Rzeszów. W 8. minucie strzelanie rozpoczął Piotr Mizera, który wykorzystał podanie Kabały i skierował piłkę do pustej bramki. Po dwóch minutach oglądaliśmy zmianę wyniku, Łastowski po indywidualnej akcji podał do Bieńkowskiego, a naszemu napastnikowi nie pozostało nic innego jak skierowanie piłki do bramki.

W 16. minucie oglądaliśmy rzut karny po nieprzepisowym zagraniu Misia, mimo wyczucia intencji strzelca Gadzina nie zdołał zablokować mocnego strzału i do przerwy prowadziliśmy jedną bramką.

W drugiej połowie nie pozostawiliśmy rywalom złudzeń, najpierw podanie od Aaharchiego wykorzystał Bieńkowski, a w samej końcówce spotkania Moha zaliczył kolejną asystę, a na listę strzelców wpisał się Kabała.

W drugim sobotnim meczu mierzyliśmy się z debiutantem ligowych rozgrywek - Śląskiem Wrocław. Ekipa z Dolnego w swoim pierwszym meczu zremisowała 2:2 z Legią Warszawa, dlatego i w tym meczu liczyła na sprawienie niespodzianki. Do niespodzianki jednak nie doszło - nasz zespół wygrał pewnie 4:0.

Worek z bramkami rozwiązał Tomasz Miś, który kapitalnym strzałem z dystansu otworzył wynik spotkania, a pod koniec pierwszej połowy Rafał Bieńkowski z ostrego kąta pokonał bramkarza Śląska. W drugiej części spotkania dwie bramki padły po indywidualnych akcjach Łastowskiego, pierwszą akcję sfinalizował sam, a następnie dograł do Wrony, który pewnie uderzył tuż przy słupku.

W drugim dniu zmagań sportową rywalizację rozpoczynaliśmy od meczu z Legią Warszawa. Jak co roku mecz ze stołeczną drużyną nie należał do najprostszych, kiedy już wydawało się, że do przerwy nie zobaczymy żadnych bramek, tuż polem karnym ręką zagrał jeden z legionistów, a Aharchi potężnym strzałem z rzutu wolnego zdobył bramkę przeciwko swojej byłej drużynie.

W drugiej połowie jeszcze jedną bramkę, świetną akcję całego zespołu wykończył Mizera, który tylko dostawił nogę to podania Mohy. Tym samym Kuloodporni wygrali z Legią 2:0.

W ostatnim meczu turnieju nasz zespół zmierzył się z gospodarzami - Wartą Poznań. Zespół zdobywcy nagrody Puskasa za najładniejsze trafienie w 2022 roku - Marcina Oleksego, wygrał z Legią i przegrał po dobrej walce z Wisłą Kraków, a jeszcze przed sezonem zapowiadał, że będzie chciał powalczyć o miejsce w top 3.

Na pierwszą bramkę nie przyszło nam długo czekać, Mizera podał do Łastowskiego, ten szedł do środka oddał strzał z dystansu i najlepszy zawodnik ubiegłego sezonu PZU Amp Futbol Ekstraklasy wyprowadził nas na prowadzenie. W 30. minucie ponownie o dalekie uderzenie pokusił się Łastowski, tym razem strzał obronił bramkarz Warty, jednak nie dość dobrze, bo do bezpańskiej piłki dopadł Aharchi i skierował piłkę do siatki. W tym meczu nie oglądaliśmy już więcej bramek i tym samym nasz zespół zgarnął pełną pulę punktów!

WYNIKI MECZÓW:

• TSP Kuloodporni Bielsko-Biała - Stal Rzeszów 4:1;
  • TSP Kuloodporni Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław 4:0;
  • TSP Kuloodporni Bielsko-Biała - Legia Warszawa 2:0;
  • Warta Poznań - TSP Kuloodporni Bielsko-Biała 0:2.