22.05.2024

Awans II drużyny do finału wojewódzkiego Pucharu Polski!

Radosny wtorkowy wieczór dla TSP II, które pewnie pokonało II drużynę Zagłębia Sosnowiec!

Spotkanie rozpoczęli Górale, a konkretnie Michał Stryjewski, który otrzymał świetne zgranie od Marco Siverio Toro, przyjął piłkę i przymierzył z około 25 metrów, tym samym po raz pierwszy pokonał golkipera gości. W 25 minucie najlepiej zamieszanie w polu karnym wykorzystał kapitan Maciej Felsch, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. Chwilę później odpowiedzieli goście, którzy strzałem głową zdobyli kontaktowego gola. Do przerwy było 2:1.

W drugiej części meczu strzelanie rozpoczął Samuel Nnoshiri, który wykorzystał podanie Siverio, w swoim stylu wszedł w drybling i świetnym mierzonym strzałem podwyższył wynik meczu. Ostatni cios zadał Michał Stryjewski, który przejął podanie Siverio Toro i pewnym strzałem z pierwszej piłki ustalił wynik meczu.

Finał rozgrywek planowany jest na 4 czerwca, 18:00 w Wapienicy, kiedy TSP II podejmie LKS Goczałkowice-Zdrój.

TS Podbeskidzie II 4:1 (2:1) Zagłębie Sosnowiec II

Gole: 6', 72' Stryjewski, 25' Felsch, 63' Nnoshiri

Skład: Jasek – Wypych (46' Batelt), Felsch, Pa. Szumiński, Bernard, Liszka (46' Lusiusz), Pi. Szumiński (46' Kisiel), Piecuch (73' A. Zajac), Mi. Stryjewski (85' Tumidajski), Studnicki (46' Nnoshiri), Siverio Toro (80' Biskup)