Newsy
11.01.2020

Bieroński: Takie mecze to bardzo cenne lekcje

Choć nominalny pomocnik Górali zagrał dziś w obronie, ten mecz - jak sam powiedział - był dla niego cenną lekcją. Jakub Bieroński podsumował swój występ przeciwko Podhalu Nowy Targ.

Jakub Bieroński:

Zwycięstwo w pierwszym sparingu nas oczywiście cieszy, choć muszę stwierdzić że nasza gra nie należała dziś do najlepszych i wiemy, że stać nas na więcej. Jestem też pozytywnie zaskoczony frekwencją - bardzo nas cieszy, że dużo kibiców przyszło dziś oglądać mecz z Podhalem. Spotkanie było wyrównane, bo przeciwnik - choć III-ligowy - zawiesił nam wysoko poprzeczkę. Tym bardziej cieszę się, że ostatecznie udało nam się wygrać.


Jeżeli chodzi o mój występ na środku obrony, to do tej pory przez całą dotychczasową karierę występowałem jako defensywny pomocnik, a trener sporadycznie próbuje moich sił w obronie. Tak było i dziś - trener ustawił mnie na środku defensywy obok Alka Komora. Z jednej strony nie jest to dla mnie jakaś nowość, bo już zdarzało mi się grać na środku obrony, ale jednak wolę grać na środku pomocy. Gra w obronie nieco się różni od gry w środku pola - wciąż muszę przyswoić niektóre elementy, typowe dla stoperów, takie jak przesuwanie w formacji. Takie lekcje w trakcie sparingów są jednak bardzo cenne, bo dzięki nim w trakcie meczów o punkty będę wiedział, jak powinni zachowywać się obrońcy i czym charakteryzuje się ich gra. Wychodzę też z założenia, że im więcej pozycji pasuje zawodnikowi, tym bardziej jest on uniwersalny - i w niektórych przypadkach może to być bardzo przydatne dla drużyny. Piłka bywa nieprzewidywalna, i jeżeli kiedyś stanie się tak, że będę musiał zagrać jako stoper - to dzięki takim meczom jak dzisiejszy, zagram na tej pozycji z większą pewnością siebie. 


Wszyscy koledzy z formacji defensywnej pomagają mi, wiedzą że dla mnie to wciąż nowość. Mam przyjemność grać i trenować z naprawdę doświadczonymi stoperami - dlatego mogę liczyć na ich rady i pomoc.


Jesteśmy aktualnie po pierwszym tygodniu przygotowań - ten tydzień był nieco bardziej zapoznawczy, sporo czasu poświęciliśmy na badania - ciężko więc pokusić się o jakieś konkretne wnioski już teraz. Na pewno czeka nas wiele pracy i zrobię wszystko, aby na rozpoczęcie rundy wiosennej być w optymalnej dyspozycji.

powrót do listy

Następny mecz

Następny mecz

Fortuna 1 Liga 2019/2020 - Kolejka 30

VS

02.05.2020, godz: 18:00, Stadion Miejski w Bielsku-Białej